1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Telefonda Ekran Kaydı Alabileceğiniz En İyi Ücretsiz Uygulamalar

Telefonda Ekran Kaydı Alabileceğiniz En İyi Ücretsiz Uygulamalar

featured

Doğru programı kullandığınız takdirde siz de hızlıca bilgisayar ve akıllı telefonlarınız üzerinden ekran kaydı almaya başlayabilirsiniz!

Kimi zaman oyun oynarken, kimi zaman da arkadaşınıza yaptığınız bir ayarlamayı göstermek için bilgisayar üzerinden ekran kaydı almak isteyebilirsiniz. Ne yazık ki Windows’ta varsayılan olarak yüklü gelen programlar arasında bu amaca hizmet eden bir yazılım yok. Ancak ücretli ve ücretsiz satılan birçok program, ekran kaydı almanızı mümkün kılabiliyor. Her zamanki gibi ücretsiz olanı tercih etmeye karar verdiğimizde ise karşımıza Free Screen Capturer isimli program çıkıyor.

504365-screen-capturer

Oldukça basit bir arayüze sahip olan bu programda ekranda çizdiğiniz herhangi bir alanı kaydedebiliyorsunuz. Dilerseniz tam ekranı veya özel bir pencereyi de kayıt altına alabilirsiniz. Seçenekleriniz hayli geniş.

iPhone ve iPad’de ekran kaydı nasıl alınır?

504361-lonely-screen-1

LonelyScreen isimli programı bilgisayarınıza kurduktan sonra AirPlay özelliğini aktif hale getirerek iPad veya iPhone’unuzdaki görüntüyü bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Daha sonra yukarıda bahsettiğimiz Free Screen Capturer programıyla ilgili alanın ekran kaydını almaya başlayabilirsiniz.

Android’de ekran kaydı nasıl alınır?

Bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız Android işletim sistemine sahip telefonlarınızın ekran kaydını almak çok daha basit. Bu adrese tıklayarak Vysor isimli Chrome uygulamasını tarayıcıya yükledikten sonra ücretsiz olarak telefonunuzdaki ekranı tarayıcınıza yansıtabilirsiniz. Ardından video kaydı alma programlarıyla ekrana yansıyan görüntüyü video formatına çevirebilmeniz mümkündür. Gördüğünüz üzere hepsi çok basit!

Yorum Yap

Yorum Yap