1. Ana Sayfa
  2. Wordpress
  3. Quiz Eklentisi ile Onedio Tarzı Soru Cevap Oluştur (Türkçe)

Quiz Eklentisi ile Onedio Tarzı Soru Cevap Oluştur (Türkçe)

featured

Merhaba arkadaşlar

Wordpress siteme quiz eklentisi eklemek istedim, ancak  piyasadaki hiç bir eklentinin  orjinalinde Türkçe versiyonunu bulamadım (premiumlar dahil), poedit vb. yöntemler ile de bu eklentiler malesef Türkçeleştirilemiyor. Sebebini de yerli yabancı pek çok kaynakta araştırdım fakat bulamadım,  eklenti uzmanlarından profesyonel destek almak istedim ancak onlar da çözemediler. Bu konuya geldiyseniz muhtemelen benzer dertten muzdaripsiniz :)

Ben de son çare olarak beğendiğim, sade ve kolay kullanımlı Quiz Cat eklentisini dosyalardan manuel olarak Türkçeleştirdim. Aşağıda Türkçeleştirilmiş dosyaları paylaşacağım, öncesinde bazı önemli uyarılarım olacak:

 

  1. Eklentiyi güncellemeyiniz. Güncellediğiniz takdirde tekrar tüm dosyalar İngilizce olacaktır ( eğer bu dosyalarda güncelleme var ise. )  Güncellemek istiyorsanız da Türkçeleştirilmiş dosyaları tespit edip tekrar manuel Türkçeleştirmeniz gerekecektir. Türkçeleştirmeyi kendiniz yapacak ya da değiştirecekseniz Dosyalarda tek tek arayabilir ya da File Seeker benzeri programlar ile dosyaların içerisinde terimleri arayarak daha kolay bulabilirsiniz. Ben güncelleştirmeden uzun zamandır kullanıyorum sorun yaşamadım.
  2. Eklentiyi beğendim ve premium almak istedim ancak artık premium sayfası çalışmamaktadır. Fakat wordpress eklenti destek sayfasında, eklenti sahibi güncel destek vermektedir, oradan iletişime geçilebilir.
  3. Türkçeleştirilmiş eklentiyi bu yazıya aktif bağlantı vermeden hiç bir yerde paylaşmayınız. Tarafımca Türkçeleştirilmiştir.

 

eklenti dosyasını indir :  wordpress türkçe quiz eklentisi

 

Yorum Yap

Yorum Yap