Eklentiler 224 kez görüntülendi. 0

WordPress Sitelerde Kullanabileceğiniz Popüler Eklentiler

WordPress, site kurmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alan içerik yönetim sistemidir. Sistem eklentilerle daha güçlü hale geliyor.

Günümüzde kurulan web sitelerin büyük bir kısmı WordPress sistemini kullanarak kurulmaktadır. Bunun en büyük sebepleri arasında sistemin her konuda açılacak olan web sitelerine uygun çok kaliteli eklentiler ve temalar sunmasıdır. Kullanıcılara özelleştirme seçenekleri ve esneklik sunması ise bir diğer sebeptir. Bizde sizlere WordPress kullanarak kurduğunuz sitelerinizde mutlaka kullanmanız gereken en popüler eklentiler hakkında bilgi vereceğiz.

Yoast Seo Eklentisi

yoast-1024x536 Wordpress Sitelerde Kullanabileceğiniz Popüler Eklentiler

Bir web sitesi için en önemli kriterlerden birisi arama motorlarında üst sırada yer almaktır. Bu da arama motoru optimizasyonunu daha önemli hale getirdi. Sizlere arama motorunda üst sıralara çıkmanızda en büyük yardımcınız ise SEO eklentileri olacaktır. SEO eklentileri arasında ise en iyilerinden birisi Yoast SEO eklentisidir. Yoast SEO eklentisi her anlamda sitenizin SEO’sunu geliştirmek için tasarlanmıştır. Eklenti sayesinde içeriklerinizin SEO’ya uygun olup olmadığını da görebilirsiniz.

Google Analytics Eklentisi

google-1024x576 Wordpress Sitelerde Kullanabileceğiniz Popüler Eklentiler

Bir web sitesinin trafiği çok önemlidir. Sitenize “günde ve ayda kaç kullanıcı girmiş, bu kullanıcılar tekrar girmiş mi, sitenizde kaç dakika durmuşlar ve kullanıcılar hangi içerikleri gezmişler?” gibi önemli verilerin hepsini Analiytics eklentisi sayesinde öğrenebilirsiniz. Google analytics eklentisi son zamanlarda gelişme kaydetti ve sadece kod ile basit bir şekilde eklentiyi sitenize ekleyebilirsiniz.

W3 Total Cache Eklentisi

W3-1024x576 Wordpress Sitelerde Kullanabileceğiniz Popüler Eklentiler

Dünyanın en büyük sitelerinin kullandığı eklentiler arasında yer alıyor. Birçok site sahibi bu eklentinin gerçekten dünyanın en iyi eklentilerinden birisi olduğunu savunuyor. W3 Total Cache eklentisi yükleme sürelerinizi minimuma indirerek SEO’nuzu ve kullanıcı deneyiminizi maksimum seviyeye çıkarıyor. Web sunucunuzun performansını artırma özelliğine de sahip olan eklenti, sitenizin uzun süre yüksek trafik almasını sağlıyor.

Social Warfare Eklentisi

social-1024x538 Wordpress Sitelerde Kullanabileceğiniz Popüler Eklentiler

Web sayfalarınızda sosyal medya paylaşım butonları bulundurmak web site sahipleri için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Bu butonları ise eklentilerle kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Okuyucularınızda sosyal medya hesaplarından sizlerin yazılarınızı kolaylıkla paylaşabilir. Bu paylaşımlar sonucunda ise sitelerinize daha fazla trafik gelir. Social Warfare eklentisi ise bu konuda en kullanışlı eklentiler arasındadır. Neredeyse bütün WordPress temalarıyla uyumludur.

Bir Cevap Yazın