WordPress İçerik Kilitleme
Eklentiler 319 kez görüntülendi. 0

WordPress İçerik Kilitleme

Bir kullanıcı olarak takipçi kitlenizi genişletmenin en iyi yollarından biri de içerik kilitleme yöntemidir. Ayrıca eğer bir pazarlama sitesine sahipseniz de oldukça işinize yarayacaktır. Bu olay sitenizdeki bir yazının, içeriğin, resmin, linkin şifrelenmesi ve belli şartlarda görüneceğini ifade eder. Daha önce ulaşmak istediğiniz sitelerde lütfen görmek için kayıt olunuz yazısı ile karşılaşmışsınızdır. Dahası bazı durumlarda ve ya sitelerde yazıyı görmek için abone ol, paylaşım yap gibi seçenekler de mevcuttur.

WordPress-İçerik WordPress İçerik Kilitleme

Content Locker Pro

Eğer sitenize sosyal paylaşım platformu butonları koyup onlara tıklanmasını istiyorsanız kullanabileceğiniz en iyi eklenti content locker pro dur. Bu eklentinin amacı içerik kilitleyerek sosyal paylaşım butonlarına bağlamaktır. Bir çok bloggerın sıkça kullandığı bu yöntem kitlenizi hızla büyütmenize çok yardımı olacaktır. Bu eklenti harika bir şekilde SEO dostudur diyebiliriz. Mesela beğen butonu arkasına gizlediğiniz anahtar kelimeyi arama motorları görebiliyor. Fakat kullanıcı direkt olarak hiçbir zaman göremiyor. Böylece içeriğiniz çok da güzel incelenebiliyor. Bir diğer avantajı ise kodlamasının oldukça hafif olmasıdır. Hafif kodlama olduğu için sitenizde hız veya performans yönünden bir olumsuzluk sağlamıyor. Başka bir avantajı da illa ki yazının tamamını kilitlemek zorunda değilsiniz. İsterseniz sadece bir bölümünü, isterseniz sadece ekteki bir dosyayı kilitleyebiliyorsunuz. Eğer üyelik bazlı kilitleme yaptıysanız bu kilit ekranı zaten hâlihazırdaki üyelere gözükmüyor sadece üye olmayanlar kilitli görüyor

Opt-In Locker

Opt-In Locker da yine çok iyi bir içerik kilitleme eklentisi. Bu eklenti ile sitenizdeki özel ve önemli içerikleri sadece abone olanlara görünür hale getirebilirsiniz. Bunun en büyük avantajı kullanımının aşırı bir şekilde kolay olması. Sadece kilitlemek istediğiniz kısmı iki kod arasına alacaksınız hepsi o kadar. En muhteşem özelliklerden birisi ise soft locker mode da çalıştırırsanız içerik arama motoru botlarına gözükmesine rağmen normal ziyaretçiye gözükmüyor. Aynı şekilde bu eklenti de oldukça hafif bir kodlamaya sahip olduğundan hız sorunu yaşatmıyor.

Subscribe & Download

Eğer dosya paylaşımı gibi bir hizmet veriyor iseniz bu eklenti tam sizin ihtiyacınız olan eklenti diyebiliriz. Bu eklenti sayesinde bütün indirilebilir içeriğinizi kilitliyorsunuz. Ardından birileri indirmek istediğinde e- mail ile abone olmak zorunda kalıyor. Ayrıca kullanıcı bu uygulamaya rastgele bir adres veremez. Çünkü indirilecek dosyanın şifresiz hali link halinde kullanıcının verdiği e- postaya postalanır. Dolayısıyla sadece gerçek kullanıcılar dosyanızı indirebilir ve kullanabilir.

Bir Cevap Yazın