İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Yasaklı ve Engellenen Sitelere Nasıl Girilir

Yasaklı ve Engellenen Sitelere Nasıl Girilir

featured

Geçtiğimiz gün ABD merkezli sunuculara yapılan siber saldırı sonucu Twitter başta olmak üzere çok tıklanan birçok web sitesine erişimde sorunlar yaşandı. Her zaman olduğu gibi sorunun yine BTK kaynaklı olduğunu düşünen internet kullanıcıları, Twitter’ın yasaklandığı düşüncesine kapılıp yasaklı sitelere giriş için kullanılan çeşitli yöntemlere yeniden başvurmaya başladı. Bu yazıda tanıtımını yapacağımız Hotspot Shield isimli program da engellenen web sitelerini açmak için kullanabileceğiniz en gelişmiş uygulamalardan birisi.

Yasaklı sitelere nasıl giriş yapılır?

Kimi zaman ağ yöneticisi, kimi zaman da hizmet sağlayıcısı firmalar tarafından engellenen web sitelerini ziyaret etmek için kullanabileceğiniz bazı yöntemler var. Bunlardan birisi DNS değiştirmek, birisi de VPN uygulamaları kullanmaktır. DNS değiştirmeye kıyasla çok daha basit ve hızlı olduğu için çoğu kullanıcı tercihini VPN programlarından yana kullanır. Sanal bir ağ üzerinden ana siteye sorunsuz erişim sağlayan kullanıcılar, IP adreslerini değiştirerek başka bir ülke üzerinden web sitesini ziyaret ediyormuş gibi gözükürler.

İşte bahsi geçen VPN programları arasında yer alan Hotspot Shield, mobil cihazların yanı sıra bilgisayarlarda ve Chrome tarayıcısında da sorunsuz çalışıyor.

Hotspot Shield nasıl indirilir?

Bilgisayar veya cep telefonunuzdan https://www.hotspotshield.com/download/ tıklayarak Hotspot Shield’in resmi web sitesini ziyaret edebilir, karşınıza çıkan sayfada hangi cihaza Hotspot VPN programını yüklemek istediğinizi belirleyebilirsiniz. Hotspot Shield an itibariyle Windows Mobile, iOS, Android, MacOSX ve Windows bilgisayarlar için ücretsiz indirilebilir durumda.

Yorum Yap

Yorum Yap