İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Girişim
  3. Başarılı Bir Gün İçin Sabah Yapılması Gerekenler

Başarılı Bir Gün İçin Sabah Yapılması Gerekenler

featured

Başarının asla tesadüf olmadığını iyice benimsemiş olan, bu felsefe doğrultusunda hayatlarına yön veren iş adamlarının sabahları uyandığında güne kendilerini daha iyi hissederek başlamak adına neler yaptığını biliyor musunuz?

Sizler de hayatınızda birtakım değişikliklere giderek; daha başarılı bir gün geçirebilir, aklınızda gerçekleştirmeyi planladığınız tüm fikirlerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Şayet sabahları kalktığınızda kendinizi yorgun, bitkin ve güne hazır değilmiş gibi hissediyorsanız; başarılı bir gün için sabah yapılması gerekenler başlıklı bu yazımızı mutlaka dikkatle okumanızı öneriyoruz.

İşte; başarılı bir gün için sabah yapılması gerekenler listemiz:

  • Erken saatte kalkın!

Özellikle gün içerisinde önemli bir toplantınız ya da görüşmeniz olduğunda güne daha erken bir saatte kalkarak başlamanız; sizin yararınıza olabilir.

Bu sayede gün içerisinde neler yapacaklarınızı tekrar gözden geçirebilir; daha erken uyandığınız için apar topar bir şekilde hazırlanma derdinden kurtulabilir ve üzerinizdeki gerginliği de atabilirsiniz.

  • Güzel bir kahvaltı ile güne başlayın

Hem genel sağlığınız hem de ruhsal sağlığınız açısından kendinizi daha pozitif ve enerjik hissetmeniz için son derece gerekli olan güzel ve lezzetli bir kahvaltı ile açlığın verdiği negatif enerjiden uzaklaşabilir; kendinizde bütün günün yoğun ve yorucu temposuna dayanabilecek gücü bulabilirsiniz.

Bu yüzden de ne olursa olsun kahvaltı yapmadan evden çıkmamanızı öneriyoruz.

  • Camları ve pencereleri açın

Yaz ya da kış fark etmeksizin güne daha iyi bir şekilde başlamak adına muhakkak yatağınızdan kalkar kalkmaz; cama ve pencereye yönelmenizi, odanıza bir miktar güneş ışığı ve oksijen girmesini sağlamanızı tavsiye ederiz.

Bu sayede daha kolay bir şekilde kendinize gelebilir; yatağa tekrar geri yatma isteğinizi bastırabilirsiniz.

  • Duş alın

İster kahvaltı öncesi isterseniz de kahvaltı sonrasında alacağınız birkaç dakikalık duş ile bedensel ve ruhsal açıdan güne daha dingin ve huzurlu bir şekilde başlama şansını elde edebilirsiniz.

  • Sosyal medyadan uzak durmaya çalışın

Maalesef ki sabah kalkar kalkmaz çoğumuz sosyal medyayı ziyaret ediyor; hoşumuza gitmeyen birkaç haber yüzünden kendimizi gergin, sinirli bazen de hüzünlü hissedebiliyoruz.

Sosyal medyanın sabahınızı berbat etmesini engellemek adına en azından evden çıkana kadar sosyal medyadan ve cep telefonunuzdan uzak durmanızı şiddetle öneriyoruz.

  • Sevdiklerinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin

Sevgiliniz, eşiniz, anneniz ya da kediniz! Sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz birkaç dakika bile ne için çalıştığınızı bir kez daha anlamanıza yardımcı olacağından; işinizi daha çok sevmenize neden olabilir.

Başarılarla dolu bir iş yaşamına sahip olmanız dileğimizle…

 

Yorum Yap

Yorum Yap