İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Bilgisayar En İyi Müzik Dinleme Programları

Bilgisayar En İyi Müzik Dinleme Programları

featured

Duygularımızı dışarı vurmamıza olanak tanıyan, hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer alan sevdiğimiz şarkılar, şüphesiz ki zaman zaman neşemizi yerine getiriyor zaman zaman da efkar dağıtmamıza yardımcı oluyor. Yani müzik dinleyerek hem rahatlıyor hem de yaşadığımızı, insan olduğumuzu hissediyoruz. Kısacası kim olursak olalım, müziksiz bir hayatı asla düşünemiyoruz.

Teknolojinin ve internetin gelişimini sürdürdüğü son yıllarda artık müziklerimizi de internet üzerinden dinliyor internet aracılığıyla sevdiğimiz müzikleri tek bir tıkla gerek bilgisayarlarımıza gerekse akıllı telefonlarımıza ve tabletlerimize kısacası tüm mobil ağlarla çalışan cihazlarımıza indirebiliyoruz.

Bilgisayar en iyi müzik dinleme programları başlıklı bu yazımızda hem ülkemizin hem de dünyanın en çok tıklanan, en popüler müzik indirme siteleri ile ilgili olarak sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz.

Evdeyken ya da ofis ortamında çalışırken tek bir tıkla ulaşabileceğiniz bu programlar sayesinde yanınızda diz üstü bilgisayarınızın olduğu her yerden müzik dinleyebilir, sevdiğiniz müzikleri bilgisayarınıza indirebilir, kendinize özel şarkı listesi oluşturabilir kısacası müzik dinleme keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

İşte, 2018 yılının en kaliteli müzik dinleme ve indirme programları listemiz:

  • Fizy

Listemizin ilk sırasında yer alan Fizy; günümüzde bilgisayarların yanı sıra android cihazların kullanımına da uygun olan bir servis sağlayıcı olarak, size dilediğiniz müziği dilediğiniz yer ve mekanda gönlünüzce dinleyebilme imkanı tanıyor.

Yayın hayatına 2008 yılında başlayan, 10 yıldır kesintisiz bir şekilde hizmet sunan bu müzik servis portalı, Türkiye merkezli bir adres olarak, ülkemizin en çok tıklanan müzik servis sağlayıcılarından biri olma özelliği taşıyor.

2011 yılından bu yana Turcell kapsamında hizmet sunan yani Turcell’e satılan sitede pek çok şarkı arşivden kaldırılmış olsa da günümüzde Fizy, popülaritesini sürdürmeye devam ediyor.

Sevdiğiniz müzikleri indirebileceğiniz gibi indirmeden de dinleyebileceğiniz sitede aynı zamanda video klipler de izleyebiliyorsunuz.

Fizy uygulamasını kullanmak için hemen https://fizy.com/ linkini tıklayabilir, en sevdiğiniz radyoları bu uygulama sayesinde dinlemeye başlayabilirsiniz.

  • Tuneln Radio

Yalnızca ülkemizin değil dünyanın da en çok ziyaret edilen müzik programlarından biri olan Tuneln Radio, dünyanın en ünlü sanatçılarına ait eserleri dinleyebileceğiniz bir platform olmanın ötesinde sizlere dünyadan en son haberleri de okuyabilme fırsatı sunuyor.

İnternet radyosu olarak da hizmet veren platformda dünya genelinde canlı yayın sporlarını ve maçları da izleyebiliyorsunuz.

Hem maç izlemek hem de müzik dinlemek istediğinizde bu adresi ziyaret edebilirsiniz. Tunel Radio adresine hemen ulaşmak adına https://tunein.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

  • Spotify

En iyi müzik dinleme uygulamaları listemizde 3. sırada bulunan Spotify, bilgisayarların yanı sıra tüm android cihazlara da tek bir tıkla kolaylıkla indirilebiliyor.

Son dönemlerde iyiden iyiye popülerleşen bu uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor. Lakin uygulamayı kullanabilmeniz adına her ay düzenli ödeme gerçekleştirmeniz gerekiyor.

İsveç kökenli bir müzik veri akış servisi olan Spotify, ülkemizin yanı sıra Hollanda, Norveç, İspanya ve İsveç gibi Avrupa’nın ve dünyanın en gelişmiş ülkelerinde de yoğun bir ilgi görüyor.

2006 yılından bu yana yayın hayatına devam eden Spotify internet adresine ulaşmak adına https://www.spotify.com/tr/ linkini hemen tıklayabilirsiniz.

  • SoundCloud

Yalnızca müzik dinleme değil aynı zamanda çevrimiçi müzik paylaşım platformu olarak da hizmet veren SoundCloud; Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarınızdan kolaylıkla erişebileceğiniz bir adres olarak, sizlere dilediğiniz müziği sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilme şansı da sunuyor.

2010 yılından bu yana hizmet sunan, Berlin merkezli olan bu çevrimiçi web uygulamasına hemen erişmek adına https://soundcloud.com/ linkini tıklayabilir, ücretsiz olan bu platformda anında müzik dinlemeye başlayabilirsiniz.

  • Deezer

Listemizin son sırasında yer alan Deezer, tıpkı Spotify gibi ücretsiz indiriliyor. Ancak 15 günlük ücretsiz kullanım sonrasında aylık bir ödemede bulunmanız gerekiyor.

35 milyonu aşkın veri tabanı ile yerli, yabancı, pop, arabesk birbirinden farklı tarzlarda müzikleri bulabileceğiniz site, Fransa merkezli bir adres olarak 2007 yılından bu yana yayın hayatına devam ediyor.

Siteye hemen erişmek için https://www.deezer.com/tr/ linkini tıklayabilirsiniz.

Bol müzikli günler dileriz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap