Classipress Amp Kurulumu
Sponsor 7 kez görüntülendi. 0

Classipress Amp Kurulumu Nedir?

Classipres kurulumu, son dönemlerin en dikkat çeken konularından bir tanesi olurken kurulumun gerçekleşmesinden önce bu yapının ne olduğuna bir göz atmak gerekir. Classipress Amp, WordPress altyapısını kullanan yaygın temalardan bir tanesidir.

WordPress altyapısına sahip olsa da bu temanın yapı olarak bir nebze farklı olduğunu bilmeniz gerekir. Kod anlamında yapısı farklı olan Classipress Amp ile alakalı kurulum sürecini nasıl gerçekleştirileceğine daha yakından bir göz atalım!

Nasıl Gerçekleşir?

Classipress için öncelikli olarak AMP eklentisini kurmanız gerekir. Bu eklenti kurulu ise post ve taxonomy türlerini de eklentiye entegre etmeniz gerekecektir. Peki, ama nasıl? Gelin bu konuda nasıl bir yol haritası izlemeniz gerektiğine daha yakından bir bakalım!

  1. Settings bölümünden ‘General’ butonuna tıklayın ve genel ayarları açın,
  2. AMP Support’un hemen altında yer alan Custom Post Types kutucuğunu seçerek Ads seçeneğini seçili yaparak kaydedin,
  3. Ayarlar kısmından çıkmadan sol menüde bulunan Design kısmına tıklayarak HomePage sekmesini seçin,
  4. Post Type in Loop bölümünde Anasayfa’da hangi yazı türünün belirgin olmasını istiyorsanız onu seçmenizi öneriyoruz.
  5. Bir önceki adımda Ads seçeneğini tercih etmeniz sizler açısından daha doğru olacaktır,
  6. Dışarıda bırakmak istenen bir kategori varsa mutlaka Exclude kısmından o kategorinin dışarıda bırakılması gerekir.

Classipress Nasıl Çalışır?

Oldukça önemli bir eklenti olan Classipress’te bazı özellikleri kullanabilmek adına kod bilmeniz şarttır. Aksi takdirde kullanacağınız yapılarla ilgili başarılı sonuçlar elde etmeniz muhtemel olmayacaktır. Kod ile yönlendirme ya da doğrudan yönlendirme seçeneklerini tercih edebileceğiniz bu yapıyı kullandıkça daha da aşina olacağınızı söylemekte yarar vardır!

ClassiPress Amp için Gerekli Ücretler

Bu konuda net cevaplar vermek oldukça zordur. Çünkü ne kadar ücret gerektiği siteden siteye farklılık gösteren konulardan bir tanesidir. Sitenizdeki geliştirmeleri profesyonel bir destek alarak gerçekleştirmek istediğinizde ücretler yüksek noktalara çıkabilmektedir. Ancak kendiniz kod biliyorsanız ve değişiklikleri de kendi başınıza yapacaksanız bu noktada sizin için çok da büyük bir gider olmadığı söylenebilir. Kod biliyorsanız her şey daha kolay!

Bir Cevap Yazın