1. Ana Sayfa
  2. Seo
  3. En İyi Seo Analiz Siteleri

En İyi Seo Analiz Siteleri

featured

İngilizce’den dilimize arama motoru optimizasyonu olarak çevirebileceğimiz, İngilizcesi Search Engine Optimization olan seo, en genel tanımıyla sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkabilmesini sağlayan birtakım çalışmaları ifade ediyor.

Temel amacı, sitenizi Google başta olmak üzere pek çok arama motorunun kriterlerine ve sitenizden beklentilerine uygun bir hale getirmek olan seo hizmeti, günümüzde seo eğitimi alan kişiler tarafından sunuluyor. Bununla birlikte sitenizin kendi seosunu kendiniz yapmak istediğinizde ise kapsamlı bir seo eğitimi almanız gerekiyor.

Seo çalışmaları, başta kaliteli ve özgün içerik olmak üzere, backling, reklam verme vb. birtakım çalışmaları kapsıyor. Bu çalışmaların verimli olup olmadığı ise ancak seo uzmanları tarafından ve seo analizi amacıyla kurulan siteler tarafından tespit ediliyor.

Şayet yeni açtığınız ya da uzun bir süredir aktif bir şekilde faaliyet gösteren bir web site sahibiyseniz, sitenizin ziyaretçi trafiğini öğrenmek, etkili bir seo çalışmasına sahip olup olmadığını görüntülemek adına seo analiz sitelerine tıklayabilir ve bu sitelerden yararlanabilirsiniz.

En iyi seo analiz siteleri başlıklı bu yazımızda çok ama çok işinize yarayacak olan, dünya çapında en çok tıklanan analiz siteleri ile ilgili olarak sizleri kısaca bilgilendirmeyi hedefliyoruz.

İşte, en iyi seo analiz siteleri listemiz:

  • Seositecheckup.com

Web sitenizin URL’sini girerek, kolaylıkla sitenize dair seo analizlerini görüntüleyebileceğiniz bu adres, en iyi seo analiz siteleri listemizde ilk sırada bulunuyor.

Son derece basit bir dili olan sitede orta seviye bir İngilizce’nizin bulunması, sitenin nelerden bahsettiğini anlamınıza yeterli oluyor.

Siteye hemen ulaşmak adına https://seositecheckup.com/ linkini tıklayabilirsiniz.

  • Seoscores.com

Yararlanabileceğiniz bir diğer kaynak olan seoscores.com adresi, size kapsamlı bir seo raporu sunuyor.

URL’nizin yanı sıra, isminiz, telefon numaranız ve e-mail adresinizle girebileceğiniz site, bu bilgileri sizden talep ederek, sitenizin seo raporunun diğer kullanıcılar tarafından da görüntülenmesinin önüne geçiyor.

Siteye erişmek için http://www.seoscores.com/ adresini hemen ziyaret edebilirsiniz.

  • webseoanalytics

Listemizin 3. sırasında yer alan, ücretsiz bir şekilde hizmet sunan site; seo analizi yapabileceğiniz bir adres olmanın ötesinde blog bölümünde size rehberlik edecek nitelikte pek çok bilgiyi sizlerle paylaşıyor.

Seo çalışmalarınıza yön verecek nitelikte olan bu bloğu hemen ziyaret etmek adına vakit kaybetmeksizin http://www.webseoanalytics.com/blog/ linkini tıklayabilirsiniz.

  • Wmaracı.com

Türkiye’nin en büyük web master paylaşım platformlarından biri olan site, aynı zamanda ücretsiz seo analiz hizmeti ile seoculara her açıdan yardımcı oluyor.

Web site sahiplerinin sıklıkla ziyaret ettiği bu platformun seo analiz hizmetine erişmek adına https://wmaraci.com/seo-analiz linkini tıklayabilirsiniz.

  • R10.net

Ülkemizin en büyük webmaster platformu olan r10.net; ücretsiz seo analiz aracı ile özellikle web sitesini yeni kuran ve bu piyasaya yeni adım atan kişilere rehberlik ediyor.

Basit kullanımı ile ön plana çıkan R10’un seo analiz sitesine ulaşmak için https://analiz.r10.net/seo-analiz/ linkini tıklayabilirsiniz.

Size önerebileceğimiz en iyi 5 seo analiz sitesini sizlerle paylaşmaya çalıştık. Tabii ki seo analiz siteleri yukarıdakiler ile sınırlı değil. Onlarca analiz sitesinin varlığından söz edebilmemiz mümkün.

Ancak ciddi anlamda kaliteli hizmet sunan sitelerin ücretli olduğunu hatırlatmakta fayda var. En kaliteli ücretli seo analiz sitelerini ise aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

  • Ahrefs

En iyi seo analiz sitesi olarak kabul edilen ancak ücretli bir program olan Ahrefs; ciddi anlamda seo çalışması yapmak ve bu çalışmaların sonuçlarını görüntülemek isteyenlere hitap ediyor.

Web sitenizin popülerliğini arttırmak için yüksek bir para ödemeyi göze alıyorsanız hemen https://ahrefs.com/tr/ linkini tıklayabilirsiniz.

  • Webceo

Ücretli bir diğer seo analiz sitesi olan bu adres, Ahrefs gibi ayrıntılı bir şekilde analiz yapabilmenizi sağlıyor.

Siteye ulaşmak için https://www.webceo.com/ linkini tıklamanız yeterli!

Bu yazımızda yararlanabileceğiniz en popüler ve en etkili en iyi seo analiz sitelerini sizlerle paylaşmaya çalıştık. Bu sitelerden verim alabilmenizin öncelikle yeterli seo bilgisine sahip olmaktan geçtiğini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

Web sitenizin arama motorlarında hızlı bir şekilde yükselmesi dileğimizle…

 

Yorum Yap

Yorum Yap