İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Seo
  3. SEO Hizmeti Nedir? Profesyonel SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO Hizmeti Nedir? Profesyonel SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

hizmeti nedir? Profesyonel SEO çalışması nasıl yapılır? SEO hizmeti web sitelerinin Google arama listesinde sıralamasının iyileşmesi için verilen hizmetin adıdır. Şirketler SEO hizmeti alarak web sitelerinin sıralamalarını üst sıralara taşımaktadır. SEO şirketleri ve SEO ajansları bünyesinde bulundurdukları SEO uzmanı ekipleri ile web sitesi optimizasyonu yaparak iç SEO ve dış SEO çalışmaları doğrultusunda web sitesini ilk sıralara getirmektedir. Profesyonel SEO çalışması alarak web sitenizi ilk sıralara taşıyabilir ve ticari kazancınızı arttırabilirsiniz. Verdiğiniz hizmetler ve ürünler doğrultusunda Google reklamları verdiğinizde ayıracağınız bütçe çok yüksek olabilmektedir. Bu sebepte SEO hizmeti tam da burada devreye girmektedir. SEO en ucuz dijital pazarlanma sürecini oluşturmaktadır. Google üzerinde yapılan bir arama da, ziyaretçiler tarafından ilk sırada çıkan sitenin kullanım oranı %60 olurken, ikinci ve üçüncü sırada ki siteler ise %20 ve %10’luk bir paya sahip. Arama sonuçlarında ki diğer siteler ise aynı kelimede yapılan sonraki aramalarda kullanılıyor. Durum böyle olunca da, internet siteleri ciddi bir rekabet içerisine girerek, birinci sıra için ciddi efor sarf ediyor. Ancak gelişen teknikler sayesinde, artık farklı kelimelere de çalışmalar yapılarak, bu kelimelerde iyi konumda olmakta büyük önem taşıyor. SEO hizmeti içerisinde yer alan kelime analizleri, sektörünüze en uygun kelimelerin belirlenmesi, kelimenin aylık aranma hacminin tespit edilmesi ve bu kelimeye yapılacak çalışma sonrası, elde edeceğiniz ziyaretçi sayısını tespit etmenizi sağlıyor.

profesyonel-seo-calismasi SEO Hizmeti Nedir? Profesyonel SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Sitenize Uygun SEO Hizmeti 

Profesyonel SEO çalışması alarak web sitenizin performansını ciddi ölçüde iyileştirebilirsiniz. İnternet sitelerinin rekabetini belirleyen SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına geliyor. Türkiye’de en çok kullanılan arama motoru Google olduğu için, siteleri de Google’nin istediği kriterlere göre dizayn ediyoruz. Özgün içerikler, hızlı internet sitesi, ziyaretçinin sitede aradığını bulması gibi bir çok ziyaretçi kriteri olduğu gibi, yazılımsal kriterlerde bulunuyor. Yazılımsal olarak yapacağınız bu düzenlemeler sonucunda, arama motorunun botları sitenizi daha iyi geziniyor ve vermiş olduğunuz bilgileri daha hızlı bir şekilde alarak, sitenize gerektiği değeri veriyor.

Çünkü bu sayede siteniz rakiplerinizin önünde oluyor ve haliyle, siz tüm kriterleri uyguladığınız için ödül almış oluyorsunuz. Aslında Google için yaptığımız SEO çalışmaları, ziyaretçilerin daha kaliteli bir şekilde sitemizi kullanmalarını sağlıyor. Örneğin mobil internet kullanımı çok fazla olduğu için, Google sizden sitenizi mobil uyumlu yapmanızı istiyor. Yapacağınız bu değişim ile birlikte, aramalarda üst sıralarda çıktığınız gibi, ziyaretçilerde sitenizi daha rahat kullanmaya başlıyor. Sonuç olarak istenilen bu değişim, sitenize fayda sağladığından dolayı, yeni algoritmaları takip ederek, istenen değişiklikleri yapmak büyük önem taşıyor.

Profesyonel SEO Çalışması Yapın!

Profesyonel SEO çalışması sitenizin içinde yapacağınız değişimler nasıl ki sitenize fayda sağlıyorsa, doğru bir şekilde sitenize yapacağınız dış SEO çalışmalarında da fayda elde edeceğiniz hizmetler almalısınız. Profesyonel SEO çalışmalarında doğallık en önemli etkenlerin başında geliyor. Ücretli tanıtım yazıları alabilirsiniz ama almış olduğunuz tanıtım yazılarının, farklılık taşıması çok önemlidir. Sürekli aynı şekilde linkler çıkmak ya da benzer içeriklerin farklı sitelerde yayınlanması size fayda sağlamayacaktır. SEO çalışmalarında tanıtım yazısı en kolay yöntemlerden biri olarak görünse de, hangi sitelerden alacaksınız? Aldığınız site kaliteli mi? Aldığınız tanıtım sitenize etki edecek mi? Bir çok soruyu da beraberinde getiriyor.

Sadece tanıtım yazıları için yani backlink için durum böyle olurken, hangi anahtar kelimeleri seçeceğiniz, hangi kelimelere çalışma yapacağınız, ne şekilde link vereceğiniz, hangi sayfalarınıza link vermeniz gerektiği de diğer incelenmesi gereken detaylar arasında yer alıyor. Tüm bunlar ise organik olarak SEO yapmanıza imkan sunan en önemli kriterlerin başında geliyor. SEO hizmeti alacağınız SEO ajanslarının yetkinliğini referansları belirlemektedir. HD Bilişim SEO ajansının referanslarını incelemeden karar vermeyin!

seo-nasil-yapilir SEO Hizmeti Nedir? Profesyonel SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Profesyonel SEO Çalışmaları Nedir? 

Profesyonel SEO hizmeti bu konuda yetkinliği yüksek SEO uzmanları tarafından verilmektedir. Bu sebeple sağlıklı ve Profesyonel SEO hizmeti almak için doğru SEO uzmanı ile çalışmalısınız. SEO çalışmaları tam olarak bir bütündür. Bir iş yeriniz olduğunu düşünün. İş yerinin dış görünümü, tabelası, rengi, içerisinde ki rafları, üzerinde sattığınız ürünler, ışıkları, tasarımı, temizliği ve fiyatları bir bütündür. Bunlardan birinin eksik olması, iş yapmanıza engel olmaz ama o eksiğinizi düzeltmeden büyümeniz de gerçekleşmez. İşte web siteleri için de SEO tam olarak budur. Sadece kaliteli içerikler yazmak yeterli olmadığı gibi, kaliteli bir tasarıma sahip olmakta yeterli değildir. Sosyal medyayı etkin olarak kullanmak, içerikleri doğru yazmak, semantik olarak içeriğin SEO uyumlu hale gelmesini sağlamak, sitenin ziyaretçi deneyimini analiz etmek, dış çalışmalarında verimli siteleri tercih etmek, önemli kriterlerin sadece belirli bir kısmını oluşturuyor.

SEO tek bir kriter olmadığı gibi, her güncelleme sonrasında Google üzerinde arama yaparak, yeni gelen kriterleri de görebilirsiniz. Bundan 10 yıl önce, Google sadece 20 kriter üzerinde değerlendirme yaparken, bugün 200 üzerinde kritere göre sıralamayı belirliyor. Domainin karakter uzunluğu veya sitenin yaşı ya da siteye ne kadar zaman aralığında içerik girildiği dahi sıralama faktörleri arasında yer alıyor. Bu nedenle profesyonel seo çalışması yapmak isteyenlerin, profesyonel destek almaları gerekmektedir.

 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap