İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Seo
 3. En İyi Ücretsiz Anahtar Kelime Bulma Araçları

En İyi Ücretsiz Anahtar Kelime Bulma Araçları

featured

Web sitelerine içerik oluşturmadan önce mutlaka anahtar kelime araştırma işlemini yapmanız gerekir. Son zamanlarda genellikle anahtar kelime üzerine üretilen içeriklerin işe yaramayacağı düşüncesi ön plana çıktı. Fakat bu düşüncelere aldırış etmemelisiniz. Çünkü anahtar kelime içeriklerde önemini korumaya devam ediyor.

Yazımızda sizlere anahtar kelime araştırma araçları hakkında detaylı bilgi vereceğiz. En iyi ve ücretsiz anahtar kelime araştırma araçlarını yazımızda görebilirsiniz.

 • Ahrefs

Ahrefs  aslında ücretli olarak hizmet sunan bir araştırma aracıdır. Fakat siteden ücretsiz bir şekilde de bazı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Sitede ücretsiz gerçekleştirebileceğiniz işlemlerden birisi; anahtar kelime araştırma işlemidir. Her ne kadar detaylı bir bilgi sunulmasa bile en kullanışlı anahtar kelime araştırma araçları arasında yer almaktadır.

 • SEMRush

SEMRush , Ahrefs ile benzer şekilde ücretli olan ancak ücretsiz olarak da bazı limitli özelliklerini kullanabileceğiniz seo analiz sitesidir.

 • Ubersuggest

Ücretsiz anahtar kelime araştırmak isteyen kişilerin en fazla tercih ettiği ve en iyi araçlardan birisi Ubersuggest’tir. Araç çok kolay bir şekilde kullanılabiliyor ve kullandığınız takdirde elde edebileceğiniz bilgiler oldukça kullanışlı bilgilerdir. Sitede yapmak istediğiniz aramaların sorgusunu girdiğiniz zaman anahtar kelimenizi araştırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Keywordtool.io

Keywordtool.io kullanımı oldukça basit olan araçlar arasındadır. Uygulamada anahtar kelimeleri araştırmaya başlayabilirsiniz ve benzer anahtar kelimelerini de görebilirsiniz. Sitede benzer anahtar kelimeler dışında ücretsiz olarak sunulan başka işlem yoktur.

 • Google Anahtar Kelime Aracı

Bu araca değinmesek olmazdı diyebiliriz. Eğer Google hesabınız varsa ücretsiz bir şekilde uygulamaya erişim sağlayabilirsiniz. Uygulama tüm ihtiyaçlarınızı giderecek şekilde bir uygulamadır. Uygulama üzerinde yalnızca benzer anahtar kelimeleri bulma ve verileri anlama konusunda sorunlar yaşayabilirsiniz.

 • Alexa

Alexa, web siteleriyle ilgilenen kişiler tarafından çok fazla duyulan bir araçtır. Sitenizi Alexa’ya kaydettikten sonra hem global hem de yerel olarak sitenizin ne durumda olduğunu görebilirsiniz. Alexa ne kadar bizlere istatistik veriler sunuyor olsa da bir kelime bulma aracı olarak da kullanabilirsiniz. Alexa’nın size sunduğu bir diğer özellik ise; rekabet içerisinde olduğunuz siteleri bulmaktır. Aynı zamanda sitenin en çok aranan anahtar kelimesine göz atabilirsiniz.

 • Google Arama Konsolu

Google’ın içerisinde yer alan site araçları sizlere anahtar kelime bulma konusunda yardımcı olabilmektedir. Araç genellikle sitenizde yer alan anahtar kelimeleri sizlere sunar. Bu araç sayesinde hangi kelimelerde yoğunlaşmanız gerektiğini daha iyi görebilirsiniz.

 • Google Benzer Aramalar

Benzer aramalar Google’ın arama motorunun ek olarak sunduğu araçlardan birisidir. Uygulamada anahtar kelime alternatiflerini herhangi bir ücret ödemeden görebilirsiniz. Uygulamada tek yapmanız gereken sorguyu arama bölümüne girmektir.

Yorum Yap

Yorum Yap