İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Kurumsal Şirket Maili Nasıl Açılır? En İyi Yöntemler

Kurumsal Şirket Maili Nasıl Açılır? En İyi Yöntemler

featured

Bir kurumsal şirket maili adresine sahip olmak, çevrimiçi varlığını büyütmek isteyen herhangi bir marka veya işletme için çok önemlidir. Bir kurumsal şirket maili, genel bir alan adı yerine şirketinizin alan adını kullanmanıza olanak tanır. ad@gmail.com gibi bir şey yerine, ad@işadı.com’a benzer markalı bir e-posta adresiniz olacaktır.

Bu kılavuz, bir kurumsal şirket maili nasıl oluşturulacağı konusunda size yol gösterecektir. Profesyonel bir iş e-posta adresinin neden gerekli olduğunu, sahip olmak için gereksinimlerin neler olduğunu ve bunu kurmanın birkaç yolunu açıklayacağız.

Ücretsiz İş E-posta Hesapları Nasıl Oluşturulur?

Genel olarak, bir iş e-posta hesabı oluşturmanın iki yolu vardır – barındırma sağlayıcınız veya harici bir e-posta barındırma sağlayıcısı aracılığıyla. Bu bölümde, öncekini açıklayacağız.

Hostinger’dan güvenli bir barındırma ve bir etki alanı aldıysanız, bundan sonra yapmanız gereken tek şey, barındırma planınızla birlikte gelen ücretsiz iş e-posta adreslerini ayarlamaktır.

Premium Paylaşımlı Barındırma ve Kurumsal Paylaşımlı Barındırma kullanıcıları 100 adede kadar ücretsiz iş e-posta adresi oluşturabilir. Buna karşılık, Tek Paylaşımlı Barındırma kullanıcıları yalnızca bir ücretsiz e-posta hesabı oluşturabilir. Aşağıdaki Hostinger e-posta hesabının nasıl oluşturulacağını tartışacağız.

Kurumsal Şirket Maili

Hostinger İşletme E-posta Hesabı

Hostinger hesabınıza giriş yaparak başlayın. Bunu yapmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin. Bu, hPanel’i açacaktır – bu, barındırma yönetimi için kontrol panelidir.

  1. Sayfanın üst kısmındaki menüden E-postalar ‘ı seçin.
  2. Kendi alan adınızı bulun ve tıklayın.
  3. Açık E-posta Hesapları sayfasında, bulmak, yeni bir e-posta hesabı oluşturma bölümü. Sahip olduğunuz barındırma planına bağlı olarak tahsis edilen e-posta hesaplarının sayısını burada bulacaksınız. E-posta hesabı ekle’yi tıklayın.
  4. Yeni pencerede E-posta Adını girin. Örneğin, müşteri sorguları için uygun bir e-posta adı, ad@domain.com olacaktır.
  5. E-posta adresi için yeni bir şifre oluşturun. Güvenli bir parola oluşturmak ve kaydetmek için bir parola yöneticisi kullanmanızı öneririz.
  6. Tıklayın Oluştur düğmesi.
  7. Yeni eklenen ve eski e-posta adresleri, E-posta Hesaplarını Yönet bölümünde listelenecektir . Parolayı Değiştir ve Sil gibi yönetim seçeneklerini ortaya çıkarmak için dikey üç nokta düğmesini tıklayın.

Hostinger iş e-posta adresiniz artık aktif olacak. E-posta göndermek ve almak için kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap