İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Webmaster
  3. En Ucuz Domain Alabileceğiniz Güvenilir Alan Adı Firmaları

En Ucuz Domain Alabileceğiniz Güvenilir Alan Adı Firmaları

featured

Çevrimiçi varlık her şeydir. İster yeni başlayan, ister serbest çalışan veya yaratıcı olun, müşterilerinize meşru olduğunuzu göstermek için eninde sonunda seviye atlamanız ve profesyonel bir alan adı satın almak gerekecektir. Ancak, bu günlerde ucuz alan adları bulmak zor olabilir ve en iyi isimlerden bazıları zaten alınmış durumda.

Neyse ki, herhangi bir nişe uyacak çok sayıda uygun fiyatlı seçenek var. Bu yazıda size ucuz alan adı alabileceğiniz firmaları göstereceğiz.

GoDaddy

Bir sonraki ucuz alan adı sağlayıcımız, genel olarak pazarın önde gelen oyuncularından biri olan GoDaddy. Bu ICANN tarafından akredite edilmiş alan adı kayıt kuruluşu, web barındırma paketleri, SSL sertifikaları, site oluşturucu ve daha fazlası gibi çok çeşitli hizmetler sunar.

GoDaddy’nin ödeme süreci çok kullanıcı dostu değildir ve fiyatlandırma yapısı bu listedeki diğer rakiplerinki kadar net değildir. Yine de, ödeme sırasında tüm ek hizmetleri atlarsanız, düzinelerce uygun fiyatlı TLD alabilirsiniz. GoDaddy, alan adlarını toplu olarak satın almanıza da olanak tanır; bu, alan açık artırmalarıyla yeniden satmak veya markanızın benzersiz kalmasını sağlamak istiyorsanız kullanışlıdır.

Son olarak, tüm GoDaddy alan adları, istenmeyen postaları önleyen ve kişisel bilgilerinizi WHOIS dizininden çıkaran Temel Gizlilik Koruması ile birlikte gelir. Ayrıca yetkisiz aktarımları önleyen, web sitelerinizi kötü amaçlı etkinliklere karşı tarayan ve daha fazlasını sağlayan daha gelişmiş koruma özelliklerine de yükseltebilirsiniz.

Alan Adı

Hover

Bir sonraki önerimiz, yalnızca alan kaydı konusunda uzmanlaşmış nispeten yeni bir şirket olan Hover. Ucuz alan adlarına ek olarak, URL’nizi profesyonel yazışmalar için kullanmak istiyorsanız bir e-posta hizmeti de satın alabilirsiniz.

Hover, basit bir ödeme işlemi ve bir bakışta kolayca görebileceğiniz özelliklerle kullanımı kolaydır. Örneğin, tüm alan adları, DNS kayıtlarınızı yönetebileceğiniz sezgisel bir kontrol paneli ile birlikte gelir.

Etki alanınızı güvende tutmak için WHOIS gizliliğini ve iki yönlü bir kimlik doğrulama sürecini de etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca Hover Connect, alan adınızı Squarespace veya Shopify gibi seçtiğiniz web hizmetiyle kullanmaya başlamanıza olanak tanır.

Bluehost

Bluehost, WordPress tarafından resmi olarak onaylanan tanınmış bir web barındırma uzmanıdır. Ayrı olarak veya barındırma paketinizin bir parçası olarak satın alabileceğiniz bir dizi uygun fiyatlı TLD de sunar.

Bir barındırma paketini tercih ettiğinizi varsayalım. Bu durumda, sezgisel bir kontrol paneli, ücretsiz bir SSL sertifikası ve otomatik WordPress güncellemeleri gibi avantajlardan yararlanacaksınız. Ayrıca Google Ads kredisi alacak ve iyi müşteri desteğine erişeceksiniz.

Alan adınızı hosting almadan satın aldıysanız, otomatik yenileme özelliği sayesinde süresinin dolmasına karşı koruyabilirsiniz. Ayrıca yetkisiz aktarımları önlemek için kilitleyebilirsiniz. Alan Adı Sunucusu (DNS) kayıtlarınızı yeni başlayanlar için uygun bir arayüz aracılığıyla bile yönetebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap