İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Sağlık Durumunu Takip Eden En İyi Cihazlar

Sağlık Durumunu Takip Eden En İyi Cihazlar

featured

Günlük iş koşuşturmacısı, giderek üstümüze daha da binen iş yükü derken çoğumuz, sağlığımızı ihmal ediyor; maalesef ki daha iyi bir yaşam sürmek adına kazandığımız paranın önemli bir bölümünü sağlığımıza yatırmak zorunda kalıyoruz.

Yani zaman zaman sağlığımızın en değerli varlığımız olduğunu, sağlığımızı bir kez kaybettiğimizde geri kazanmamızın son derece zor olduğunu unutuyoruz. Hatta yoğun iş yaşantımızda doktora görünecek zamanı yaratamadığımız anlar da olmuyor değil.

İşte, tam da bu noktada sağlığımızı takip edebileceğimiz teknolojik ürünler yardımımıza koşuyor ve sağlığımız hakkında fikir edinebilmemize, doktor öncesi genel sağlık durumumuz ile ilgili kapsamlı olmasa da bilgi sahibi olabilmemize olanak tanıyorlar.

Sağlığınızı takip edebileceğiniz teknolojik ürünler başlıklı bu yazımızda sağlık ölçüm cihazları ile ilgili olarak sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Sizler de sağlığınızı yakından takip etmeyi düşünüyorsanız, bu yazımızı mutlaka okumanızı öneriyoruz.

İşte, sağlığınız hakkında size fikir veren en modern teknolojik ürünler listemiz:

  • Braun Kulaktan Ateş Ölçer

Hangimizin zaman zaman özellikle de soğuk kış günlerinde ateşi yükselmiyor ki? Söz konusu çocuklarımız olduğunda daha da paniğe kapılıyor, çocuğumuzun ateşi hafiften yükselse bile soluğu en yakın hastanenin acil bölümünde alıyoruz.

Hem çocukların hem de yetişkinlerin kullanımına uygun olan Braun kulaktan ateş ölçer; kaliteli tasarımı ve kolay kullanımı ile herkes tarafından kolaylıkla kullanılabiliyor.

Braun’un bu ürünü sayesinde ateşinizi ölçebiliyor, doktora gidip gitmemeye karar verebiliyorsunuz.

Özellikle çocuklu ailelerin mutlaka edinmesi gereken bu ürünün fiyatı biraz tuzlu olsa da içinizin rahat olmasını istiyorsanız, bu ürünü satın almanızı öneriyoruz.

  • Braun Bilekten Ölçer Dijital Tansiyon Aleti

Her tansiyon hastasının mutlaka satın alması gereken bu ürün; klasik tansiyon aletlerinin aksine tansiyon ölçme işlemini saniyeler içerisinde tamamlayabilmenize olanak tanıyor.

Hipertansiyonu normal, yüksek ve tehlikeli olacak şekilde sınıflandıran alet; tansiyon ölçüleriniz tehlikeli olduğunda sizleri uyarıyor.

Üründe yer alan ortalama özelliği ise son 7 günlük tansiyon değerlerinizin ortalamasını göstererek, tansiyon şikayetinizin ne kadar süredir devam ettiğini sizlere bildiriyor.

Herkesin evinde bulunması gereken bu tansiyon aletini internetten kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

  • Comfort Plus Vücut Analiz Baskülü

Standart basküllerin aksine vücudunuzu analiz eden Comfort Plus Vücut Analiz Baskülü; vücudunuzdaki yağ, su miktarı, kas ve kemik kitlesi ile ilgili olarak sizlere detaylı bir şekilde bilgi veriyor.

Yani kilonuzun ne kadarlık kısmının sudan ne kadarlık kısmının da yağdan oluştuğunu gösteriyor. Böylelikle gün içerisinde kilonuzdaki artış ve azalışların nedeni hakkında fikir edinebiliyorsunuz.

Özellikle fitness ile ilgileniyor ve kas yapmaya çalışıyorsanız, vücudunuzdaki kas miktarını yakından takip etmek adına bu ürünü satın alabilirsiniz.

  • Accu Chek Active Şeker Ölçüm Cihazı

Diyabet hastalarının yardımına koşan bu ürün; 5 saniye gibi kısa bir sürede kandaki şeker miktarını ölçüyor.

Ergonomik dizaynı sayesinde kullanımı rahat olduğundan tüm yaş grupları tarafından da kolaylıkla kullanılabiliyor. Ancak ürünü kullanabilmeniz için bir miktar kanınızı ürünün test yüzeyine koymanız gerekiyor.

Ölçüm değerleri 5 saniye içerisinde ekranda beliriyor.

Fiyatı da uygun olan bu ürünü sanal mağazaların kozmetik ve kişisel bakım kategorilerinde bulabilmeniz mümkün.

  • Garmin VivoSmart Hr Akıllı Bileklik

Giyilebilir teknoloji ürünleri arasında bulunan bu ürün; kalp atış hızınızı saniye saniye ölçerek, size gün içerisinde yaktığınız kalorileri detaylıca gösteriyor.

Bu sayede yürüyüş, fitness vb. aktiviteleriniz sayesinde günde kaç kalori yaktığınızı takip ederek, günlük beslenmenizi aldığınız sonuçlara göre düzenleyebiliyorsunuz.

Yani ürün size sporu, yürüyüşü sevdirerek, zayıflama yolundaki çabanızı ve inancınızı perçinliyor.

Her daim sağlıklı bir yaşam sürmeniz dileğimizle…

 

Yorum Yap

Yorum Yap