Teknoloji 40 kez görüntülendi. 0

Drone Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En genel tanımıyla insansız hava aracı olarak bilinen, uzaktan kumanda ile idare edilebilen droneler; son dönemlerde popülaritesini arttırmaya devam ederken; satın alan kişilerin de sayısı doğru orantılı bir şekilde yükseliyor.

Kimileri droneları sadece keyifli zaman geçirmek adına satın alırken, kimileri de fotoğraf ve video çekme kapasitesine sahip drone tercihinde bulunarak, kuşbakışı fotoğraflar yakalayabilmenin peşine düşüyor.

Kısacası dronelar; hem kadınların hem de erkeklerin her şekilde ilgisini çekmeyi başarıyorlar.

Bu yazımızda yakın bir zamanda drone almayı planlayanlar için drone alınırken dikkat edilmesi gerekenler listemize yer vermek istedik.

drone-alınırken-dikkat-edilmesi-gerekenler-300x158 Drone Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşte; drone alırken dikkat etmeniz gerekenler:

  • Hangi amaçla drone alacağınızı belirleyin!

Piyasada farklı özelliklere sahip, farklı amaçlara hitap eden pek çok drone çeşidi bulunduğu için öncelikle drone satın almayı neden düşündüğünüzü belirlemeniz gerekiyor.

Yalnızca gökyüzünde uçurma amacıyla kullanacağınız bir drone mu yoksa drone yarışlarına katılacağınız bir modeli mi satın alacağınıza karar vererek; seçeneklerinizi daraltabilirsiniz.

Şayet dronenunuz ile bol bol eğlenceli fotoğraf kareleri yakalamayı ve video çekmeyi amaçlıyorsanız; mutlaka GPS sistemine sahip bir drone seçiminde bulunmalısınız.

Amacınız sadece drone uçurmaksa; kamerasız modellere de bir şans verebilirsiniz.

  • Batarya ömrünü göz önünde bulundurun

Satın almak istediğiniz dronenun batarya ömrünü göz önünde bulundurduğunuz takdirde insansız hava aracınızı ne kadar bir süre için gökyüzünde uçurabileceğinizi de doğrudan belirleyebilirsiniz.

Uygun fiyatlı bir drone satın aldığınızda maalesef ki yüksek fiyatlı bir drone modeline göre ürününüzün havada uçuş süresinin daha kısa olacağını söyleyebiliriz.

  • Entegre GPS ve kamera özelliği bulunan ürünleri tercih edin

Drone ile hayalinizdeki eğlenceli ve çılgın fotoğraf yada videolar çekmek ise mutlaka entegre GPS ve entegre kamera özelliği bulunan ürünlere öncelik vermelisiniz.

Kamera seçiminde bulunurken çözünürlüğü yüksek olan bir ürün tercih ederek; kalitesi son derece yüksek videolar çekebilirsiniz.

  • Alacağınız üründeki kontrol paneli ve vericinin özelliklerini de öğrenin!

Üzerinde kontrol paneli ve verici bulunan bir drone sayesinde dronenunuzu dilediğiniz gibi kontrol edebilir; her ne kadar acemi olursanız olun profesyonelleşme yolunda adım adım ilerleyebilirsiniz.

  • Bütçenize en uygun modeli satın alın

Belirli bir bütçeniz bulunuyorsa bütçenize hitap eden modelleri almanız sizin için en doğru tercih olabilir. Çünkü ileriki süreçte almanız gerekebilecek yedek parçalara da bütçe ayırmanız gerekeceğinden bütçe aşımına gitmeniz yedek parça alırken mali sıkıntıya düşmenize neden olabilir.

Şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz…

 

Bir Cevap Yazın