Sponsor 72 kez görüntülendi. 0

Webmasterlar İçin Reseller Hosting Seçimi

Freelancer olarak çalışmalarını sürdüren webmasterlar, sitelerini ayrı ayrı paketlerde tutmak yerine tek bir bayi hosting paketinde toplayarak hepsine kolaylıkla erişebiliyorlar. Yapılan çalışmalarda çıkan sorunlarda hepsine tek bir panel üzerinden ulaşabilmesi ve sorunları hızlı bir şekilde çözümlemesi zaman açısından avantaj sağlar. Peki webmasterlar için en uygun reseller hosting seçimi nasıl yapılır?

 

Bayi Hosting Nedir?

2240277-300x300 Webmasterlar İçin Reseller Hosting SeçimiReseller hosting olarak dünya pazarında tanınan bu hizmet, Türkiye’de ki bilişim firmaların da Bayi hosting olarak yer edinmektedir. Birden fazla web sitesini tek bir alanda barındırmak ve yönetmek için hazırlanan çoklu yapıya sahip uygun bayi hosting paketleridir.

Bayi hosting, firmaların sunduğu hizmetlerin arasında farklılık gösterebilen paketlerdir. Tüm firmaların standart yapıya sahip olan WHM Reseller Hosting paketini sunduklarını söyleyebiliriz. Bu paketler genel olarak tüm firmalar tarafından karşılanabilen, WHM panele sahip Linux bayi paketleridir.

 

Webmasterlar İçin Bayi Hosting Tercihi Nasıl Yapılmalı?

Sitelerinizi güvenli ve kaliteli bir bayi paketinde barındırmanız avantajlarınızı sıralayacaktır. Bayi hosting paketleri, özel web siteleriniz veya müşterilerinizin web sitelerini barındırabileceğiniz paketlerdir. Web sitelerinizi barındıracağınız bayi hosting paketini tercih ederken ilk adım 7/24 kesintisiz yayın verebilen ve en hızlı SSD disk yapılarına sahip firmaları tercih etmenizdir. Peki webmasterlar için hangi bayi hosting paketi tercih edilmeli?

1- Web sitelerinizin kaynak kullanımlarına dikkat edin

Sitelerinizi bir bayi paketine aktarırken kullandığınız kaynaklara dikkat edin ve ona göre hosting tercihlerinizi yapın. Örnek olarak disk kullanımınız toplamda 30GB ise bayi paketinizi 20GB olarak seçmeyin. Siteleriniz eğer yoğun siteler ise bayi hosting değil sunucu hizmetlerini tercih edin. Yoğunluk ve yüksek trafik kullanımları için sunucu hizmetlerinde siteleriniz daha hızlı çalışacaktır.

2- Tamamen SSD disk yapısına sahip olan paketleri inceleyin

Bayi hosting paketlerinde en çok dikkat etmeniz gereken konulardan birisi disk türüdür. Bir HDD türü disk yapısında olan bir paketten çok fazla hız beklemeniz uygun değildir. Ancak bir SSD disk yapısına sahip reseller hosting paketinden çok şey bekleyebilirsiniz. SSD disk HDD disklere göre çok daha hızlı çalışabilen ve anlık işlemlerde fark atan SSD disk, bayi hosting alırken dikkat etmeniz en önemli konudur.

42359-Converted Webmasterlar İçin Reseller Hosting Seçimi

3- Güvenilir ve Kurumsal firmaları tercih edin

Uzun yıllardır hizmet sağlayan ve altyapısı ile güçlü bir firmayı tercih etmeniz önemlidir. Yılların verdiği tecrübe ile sağlanan hizmetlerin kalitesi oldukça yüksek olacak ve yaşanan teknik sorunlarda en kısa sürede çözüm odaklı yaklaşacaklardır. Bu firmanın kimliğini yansıtırken aynı zamanda hizmet kalitesi de onunla eşdeğer bir şekilde yükselmektedir. Tercihlerinizi kesinlikle kurumsal firmalardan yapın.

4- Sistem yedeklemelerine dikkat edin

Web sitelerinizi attınız ve kullanmaya başladınız. Ancak bir aksaklık oldu ve sitelerinizin dosyaları anlık silindi. Web siteniz şu anda açılmıyor ne yapardınız? Öncelikle kendi elinizde bir yedek var mı onu kontrol edersiniz, sonra hizmet sağlayacı firma ile görüşürsünüz. Peki yedekleriniz hizmet sağlayıcısında yoksa ne yaparsınız?

İşte bu tür durumlar ile karşılaşmamak için günlük olarak yedekli çalışmalara dikkat eden firmaları tercih etmeyi unutmayın. Kurumsal bir firmayı tercih ettiğinizde zaten onlar her zaman günlük yedeklemelerini sorunsuz bir şekilde alırlar. Bu tip durumlar yaşamamak için kesinlikle yedekli çalışan firmaları tercih edin. Unutmayın tüm yedekleri günlük almak kolay değildir. Altyapısı güçlü firmalar ancak bunları yapabilirler.

5- Tecrübeli teknik ekip ile çalışın

Uzun yıllardır hizmet sağlayan ve bununla birlikte tecrübe sahibi olan teknik çalışanları, yaşanan sorunlarda en hızlı bir şekilde çözüm odaklı çalışması ve onlardan beklenen işlemi gerçekleştirmesi önemlidir. Firmanın kurumsallığı ile birlikte teknik ekibin yıllardır çalışmaları sonucu tecrübelenmesi, yaşanan teknik sorunlarda anlık çözümler üreterek sizlere yardımcı olmalıdır. Tercih ettiğiniz firmanın teknik ekip ve satış konusunda bir ekibi olmalı ve bu ekip sizlere devamlı yardımcı olabilmelidir.

621232-PNUBPF-487-1-1024x557 Webmasterlar İçin Reseller Hosting Seçimi

Webmasterlar İçin Bayi Hosting Önerisi

Web sitelerinizi barındırmak için bayi hosting paketi satın alırken dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık. Şimdi ise sıra geldi bayi hosting önerisi kısmına. Sizler için önerdiğimiz firma yukardaki tüm özellikleri taşıyor ve Türkiye’de en büyük firmalardan biridir. Peki kim bu firma?

OG-İmagesReseller-Hosting-1024x538 Webmasterlar İçin Reseller Hosting Seçimi

Reseller Hosting Tercihi Turhost

Kurumsal bir firma olarak önerimiz Turhost Hosting firmasıdır. Sunucu altyapısı Türkiye’de bulunan altyapılar arasında en iyilerden birisidir. Donanımsal seçimler ve optimizasyonlar tecrübeli mühendisler tarafından yapılandırılarak en kaliteli şekilde müşterilere sunulmakta. %100 SSD disk alt yapısı ve 7/24 kesintisiz güvenli erişim sağlayan Turhost, bayi hosting paketi için önerimizdir.

Anlık Çözüm, Tecrübeli Ekip

Sağlanan barındırma hizmeti dışında sağlanan teknik destek her sorununuz için yeterli seviyede. Tecrübeli ve çözüm odaklı çalışan teknik ekip çalışanları, yaşanan tüm sorunlarda anlık çözümler üretebiliyorlar. Satın alım işlemleri sırasında Canlı Destek, Telefon veya Mail yoluyla destek alabildiğiniz Turhost, panel dahil tüm işlemlerinizde sizlere yardımcı olmak için çalışıyor.

SSD Alt Yapısı, Yeni Nesil Bayi Paketi

Tüm sunucularını SSD disk altyapısı ile donanımlandıran Turhost, kullandığı NVME SSD diskleri sunucuların daha hızlı olması ve sağlanan hizmeti en kusursuz şekilde olması için çalışmalarını sürdürüyor. Turhost firmasını önermemizin bir nedenlerinden biri ise çalışmalarına devamlı devam etmesi ve kusursuza ulaşana kadar sunucularını devamlı güncel tutmaları avantajlı bir durum. Sıfır ve yeni nesil donanımlara sahip sunucularda Bayi hosting hizmetlerini kullanmanızda mümkün.

Turhost, sunduğu bayi hizmetleri arasında yapılandırdıkları standartın dışında olan bir hizmetleri bulunuyor. nBayi olarak adlandırılan bu paketler hem Linux hemde Windows hosting paketleri oluşturulabiliyor. Her açılan paket farklı sunucularda açılarak kaynak kullanımlarını paylaştırarak ortak bir kaynak dışında farklı sunucu kaynaklarını kullanmaktalar. Bu şekilde siteler kendi aralarında ki bağı kalmayarak yavaşlık olmadan hızlı bir şekilde kullanım sağlayabiliyorlar. Her paketin kendi kolay yönetim paneli ile birlikte cpanel ve plesk panelleride bulunuyor. Tercihleriniz arasında WHM var ise öncelikle nBayi paketlerini denemenizi öneririz.

Turhost Reseller Hosting paketlerini incelemek için tıklayınız

Bir Cevap Yazın