Seo 101 kez görüntülendi. 0

Trustrank Değeri Nedir? Nasıl Artırılır?

En önemli teknikleri arasında bulunan, web sitenizin kısa bir sürede daha yoğun bir ziyaretçi akışına kavuşmasına yardımcı olacak olan değeri; en genel tanımıyla ‘güven sıralama değeri’ olarak ifade edilebilir.

Google’da page rank olarak bilinen güven sıralama değerinin Yahoo’daki karşılığı olan Trustrank değeri; web sitelerinin, blogların ya da internette bulunan diğer sitelerin hem Yahoo hem Google hem de ziyaretçiler gözünde güvenilir bir site olması adına mümkün olduğunca yüksek olmalıdır.

Yani güvenilir bir firma, blog sitesi ya da e-ticaret sitesi olduğunuzu kanıtlayabilmeniz adına öncelikle yüksek bir trustrank değerine sahip olmanızın son derece gerekli olduğundan bahsedebiliriz.

Peki; Google, Yahoo vb. arama motorları tarafından oldukça önem arz eden trustrank değeri nasıl arttırılır? Gelin, bu soruyu birlikte yanıtlamaya çalışalım:

trustrank-değeri-300x200 Trustrank Değeri Nedir? Nasıl Artırılır?

 

  • Sitenizde güvenlik sertifikası bulundurmayı özen gösterin

Sitenizin müşterilerinizin gözünde güvenilir bir site olarak benimsenmesi adına öncelikle müşterilerinizi siteniz üzerinden alışveriş yapmaya yönlendirecek olan SSL güvenlik sertifikasına e-ticaret sitenizde mutlaka yer vermelisiniz.

Bu sayede Yahoo gözünde güvenilir bir site imajı kazanabilirsiniz.

  • Özgün içerik ve görsellerle sitenizi zenginleştirin!

Kopyala-yapıştır mantığıyla yazılmış metinlerin yer aldığı sitelerin Yahoo sıralamasında en arka sıralara atıldığını hepimiz biliyoruz.

Trustrank değerinizi arttırmak adına sitenize bol bol özgün içerik ve özgün görsel ekleyerek; Google ve Yahoo nezdinde taklitçi bir site olmaktan kurtulabilirsiniz.

  • Güvenilir sitelerden link çıkışı almaya çalışın!

Yahoo tarafından güvenilir ve kaliteli site olarak kabul edilen diğer sitelerden link çıkışı alarak; Trustrank değerinizi yükseltebilmeniz mümkün!

Ne kadar çok sayıda güvenilir siteden çıkış alırsanız; Google ve Yahoo tarafından o denli güvenilir kabul edileceğinizi söyleyebiliriz.

  • Ziyaretçilerinizin sitenizde yorum yapmaya teşvik edin!

Temel felsefesi; güvenilirlik olan Trustrank değeri üzerinde ziyaretçilerin sitenizde aradığını bulup bulmadıkları da son derece önem arz ediyor.

Yani sitenize giren ziyaretçinin sitenize girmesiyle çıkması bir oluyorsa bu durum; sitenizin ziyaretçi tarafından beğenilmediği ve sitenizin ziyaretçinizin işine yaramadığı anlamına geliyor. Bu durum da maalesef ki sitenizin Trustrank değerini ciddi anlamda düşürüyor.

Trustrank değeri nasıl yükseltilir? sorusunu ziyaretçilerinizi sitede tutmaya yönelik içerikler yazın! şeklinde yanıtlayabiliriz.

Ziyaretçilerinizin sitenizde bol bol yorum yapmasını sağladığınız, yani onları sitenizde daha uzun bir süre kalmaya ikna ettiğiniz takdirde Trustrank değerinizin de yükselmesini garantileyebilirsiniz.

Bu sayede arama motorlarında hızla yükselebilir; çok daha fazla sayıda ziyaretçi ya da okuyucu kitlesine hitap edebilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın