Eklentiler 2.318 kez görüntülendi. 0

Seo SearchTerms Tagging

WordPress ile genellikle blog sitesi, haber veya portal sitesi kuranların kullanmakta olduğu, oldukça kullanışlı bir eklenti olan WordPress eklentisinin kurulumu, ayarlarını ve özelliklerini sizlere aktaracağız.

WordPress Seo SearchTerms Tagging Nedir?

Seo SearchTerms Tagging eklentisinin temel özelliği google arama motorunu kullanarak sitenizin sayfalarına gelen kullanıcıların, hangi kelimeleri aratarak geldiğini göstermektedir. SEO için oldukça sağlam bir eklenti olduğunu belirtebileceğimiz Seo SearchTerms Tagging eklentisi ile pek çok farklı şeyi gerçekleştirebilirsiniz. Seo SearchTerms Tagging eklentisinde isterseniz sadece gelen aramaları gösterebilirsiniz, isterseniz de gelen aramaları olarak kaydetmesini sağlayıp konularınızı sürekli güncel tutabilirsiniz.

WordPress

WordPress admin panelinden WordPress Seo SearchTerms Tagging yazarak eklenti dosyalarınızı yükleyebilirsiniz. Daha sonra eklentimizi etkinleştirdikten sonra ayarlar kısmına giderek gerekli olan WordPress Seo SearchTerms Tagging ayarlarını yapacağız.

WordPress Seo SearchTerms Tagging Ayarları

Seo-SearchTerms-Tagging Seo SearchTerms TaggingSeo SearchTerms Tagging eklentisinde konu içerisinde kaç adet arama göstereceğinizi seçebilirsiniz. Bizler spam ve ban riskini de belirterek sizlere 5 adet gösterimi önermekteyiz. Diğer ayarlara aşağıdan göz atabilirsiniz;

” Text and code for list header ” ; Bu kısımdan gelen aramalar için başlık seçebilirsiniz. Önerilerimiz; Popüler kelimeler, Gelen aramalar, Son aramalar v.b..

” Convert Search Terms İnto Links ” ; Bu bölümden gelen aramaların direk konuya mı yönelmesini yoksa arama sayfasına “search” uzantısı ile mi yapmak istediğinizi seçebilirsiniz.

” Display Search Counts For Each Search Terms ” ; Bu bölümden sitenize kelimelerden kaç kişinin geldiğini görebilirsiniz.

” Save Populer Search Terms As Post Tags ” ; Bu bölümden gelen aramaları etiket olarak kaydedebilir veya etmeyebilirsiniz.

 

Okuduğunuz için teşekkürler arkadaşlar

İyi bloglamalar (=

Bir Cevap Yazın