1. Ana Sayfa
  2. Wordpress Eklentileri
  3. Smush It ile Resim Optimizasyonu

Smush It ile Resim Optimizasyonu

featured

Eklenti sayfası : http://wordpress.org/plugins/wp-smushit/

Eklenti kurulumunu buradan okuyabilirsiniz.

 

Ne İşe Yarar : Wordpress tabanlı sitelerinizde resimleri optimize etmeye yarar. Resimleri sıkıştırır, .gif formatlı resimleri .png ye dönüştürür ve daha farklı yöntemler ile sitenizdeki resimleri optimize eder. Oldukça yararlı ve kullanması da bir o kadar basit bir eklentidir.

Nasıl Çalışıyor : Eklentiyi kurduktan sonra, Ortam sekmesi altındaki Bulk Smush. it sekmesine geliniz. “Run all my images through WP Smush.it riht now” butonuna tıklayınız ve arkanıza yaslanınız.  Program sitenizdeki tüm resimleri optimize etmeye başlar. Resim sayısına ve boyutlarına göre, 8-45 dk arası süren bir işlem sonrasında %15-%40 sıkışma yapılacaktır.. Eklentinin güzel tarafı, önceden yüklediğiniz resimleri de tek tıkla optimize edebilmeniz.

Resim optimizasyonunun seo açısından önemini göz önünde bulundurursak, bu küçücük programın size sağladığı büyük avantajlar ve kolaylık nedeni ile şiddetle öneriyorum.

 

İyi bloglamalar :)

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Smush.it her serverde verimli çalışmıyor. Daha önce hostgatorda çalışıyordu, yerli servere geçtim ve hiçbir zaman çalıştıramadım. Ben de yeni resimler için Picasa’yı kullanıyorum. Aslında en iyi Photoshop ile web için kaydetmek. Sitesidne benim gibi çok resim olanlar için şart.

  2. 7 sene önce

    Bende gayet düzgün çalışıyor.Daha önceleri ImageOptim adında mac osx programı kullanıyordum.Ancak şimdi direk siteye yüklüyorum ve eklenti işleri hallediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir