İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Wordpress
  3. Wordpress Sitelerde Olması Gereken 5 SEO Eklentisi

Wordpress Sitelerde Olması Gereken 5 SEO Eklentisi

featured

WordPress sitenizde harika içerikler olabilir ancak SEO optimizasyonu yoksa büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. SEO optimizasyonu olmazsa sitenizde arama sonuçları çıkmaz ve sonuç olarak sitenizin trafik oranı düşecektir. Bazen en iyi WordPress SEO eklentilerini bulmak zor olabilir. Bir WordPress sitesi kuruyorsanız veya var olan bir sitenizi geliştiriyor olun, bu yazıda sizleri kolaylaştıracak en iyi 5 WordPress SEO eklentisi paylaşıyoruz. Bu eklentiler ihtiyaçlarınızı karşılayacak kullanışlı araçlardır.

Yoast SEO

Yoast SEO eklentisini daha önce duymuş olabilirsiniz. Yaklaşık 6 milyon yüklenme ve 4.8 yıldız puanlamasıyla ücretsiz en popüler eklentilerden biridir. Kullanımı kolaydır ancak profesyoneller için de geliştirilmiş seçenekler bulunmaktadır.

Yoast SEO yeni linklerinizi Google Search Console’a ve diğer arama motorlarına küçük adımlarla ekler. Bu özellik WordPress SEO’su için faydalıdır, bu sayede trafiğiniz artar. SEO-WordPress denildiği zamanakla ilk gelen eklentilerden biridir.

W3 Total Cache

Siteniz ne kadar hızlı yüklenebilirse o kadar yüksek sıralamalara sahip olursunuz. Çoğu kullanıcı bunu görmezden gelmektedir ve yavaş web siteleri ile kullanıcılara kötü kullanım deneyimleri sağlar. W3 Total Cache eklentisi web sitenizin önbellek işlemlerini, CDN entegrasyonları gibi konuları ele alır. Sonuç olarak veritabanı ve sunucu yollanan veri sayısı azalır ve sitenizin yüklenme süresi hızlı olur.

SEO Eklentisi

Broken Link Checker

Herkesin bildiği gibi SEO yalnızca anahtar kelimeler ve içerik hakkında değildir. Kırık bağlantılar ve kayıp resimler SEO performansı için büyük dezavantajdır. Google bunu sitenizin kötü yönetildiğine işaret eder. Broken Link Checker eklentisi bu sorunu kısa bir sürede çözebilir. Bu eklenti kırık ve kayıp bağlantıları düzeltir. Ayrıca düzenlemek ve silmek gibi işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz.

 WP Smush

Görsellerin optimize edilmesi Google için çok önemlidir. Çünkü web sitelerin yüklenmelerinden en uzun süren etken görsellerdir ve sayfa hızlarını belirleyen problemler başında gelir. Smush WordPress eklentisi bu sorunları çözmek için kullanabileceğiniz ücretsiz eklentilerden bir tanesidir. Eklentiyi yüklediğiniz, yazılarınızda kullandığınız görselleri sıkıştırarak boyutlarını azaltır. Bu işlemleri yaparken görsel kalitelerinizde kayıp olmaz.

SEO Optimized Image

Görseller içerikleri daha ilginç hale getirmek ve ziyaretçileri etkileşimini artırır. Görsel açıklamalar Google için önemli sıralama faktörlerindendir. Bu eklenti hem var olan, hem de yeni güncellenmiş bütün görselleri otomatik bir şekilde güncellemektedir ve onlara alternatif başlık ve metin etiketleri eklemektedir. Bu eklentiyi Smush Image Compression and Optimization ile birlikte kullandığınız durumda siteniz daha da hızlanacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap