instagram takipçi hilesi şifresiz


İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Türkiye’de En Çok Kullanılan Sosyal Ağlar Nelerdir?

Türkiye’de En Çok Kullanılan Sosyal Ağlar Nelerdir?

featured

İnternet sayesinde günümüzde ilkokul arkadaşlarımızı bile sosyal medya üzerinden kolaylıkla bulabiliyor, Facebook, Instagram vb. sosyal ağlar sayesinde yepyeni arkadaşlıklar kurabiliyoruz.

Ancak bu sosyal ağlar; arkadaşlık siteleri olmanın da ötesinde gündemi yakından takip edebilmemize, bazen mesleğimizle ilgili kişisel gelişimimize yardımcı olabilecek iş ilanlarını bulabilmemize hatta kendimize yeni bir iş kurabilmemize bile yardımcı oluyorlar.

Öyle ki sosyal ağların e-ticaret amacıyla kullanılması; her geçen gün daha da artıyor ve bizler; internet sayesinde dünyanın bir ucunda bulunan ürünleri kolaylıkla satın alabiliyoruz.

Türkiye’de en çok kullanılan sosyal ağlar başlıklı bu yazımızda en popüler sosyal ağlardan ve bu ağların hangi amaçla kullanıldığından kısaca bahsetmek istiyoruz.

1)Facebook

Listemizde ilk sırada yer alan Facebook; arkadaşlarımızla ve diğer tanıdıklarımızla iletişim kurabilmemizin en kolay yollarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Çoğumuz Facebook Messenger uygulaması ile arkadaşlarımızla iletişim kursak da bir kısmımız da canlı yayın açarak yeni ürünlerimizi potansiyel müşterilerimizle buluşturmayı tercih edebiliyoruz.

Hatta Facebook’ta gruplar kurabiliyor, kurduğumuz bu gruplar sayesinde yardımlaşabiliyor, hobilerimizi ve ilgi alanlarımızı yakından takip edebiliyoruz.

Facebook’ta açtığımız sayfalar üzerinden satış yapabiliyor, bu sayfalara yerleştirdiğimiz e-ticaret linklerimiz sayesinde sitemize müşteri trafiği çekebiliyoruz.

2) Instagram

Özellikle son yıllarda Facebook’un yerini kapacak gibi görünen Instagram; fotoğraf paylaşım sitesi olarak kurulmuş olsa da son zamanlarda Instagram’da satış yapan butikler sayesinde tam anlamıyla bir pazarlama ağına dönüşmüş durumda.

Web sitelerinin, dergilerin, gazetelerin, ünlü sanatçıların reklam ve tanıtım aktivitelerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmesine olanak tanıyan Instagram; oldukça düşük fiyatlara yeni girişimcilere de satış yapabilme şansı sunuyor.

Dükkan, vergi, fatura vb. sermaye gerektiren masraflar için yeterli bütçesi olmayanlar Instagram üzerinden rahatlıkla satış yapabiliyor.

Kendi işinizi kurmanın ve işinizde ilerlemenin hayalini kuruyorsanız; Instagram’ı bir satış pazarlama kanalı olarak değerlendirebilirsiniz.

3) Linkedin

Küreselleşmenin ve kapitalizmin beraberinde getirdiği en büyük sorunlardan biri olan işsizliğe çözüm bulmak amacıyla kurulan Linkedin; işverenleri ve iş arayanları bir araya getiren bir platform olarak, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor.

Linkedin sayesinde kapı kapı iş aramaktan kurtuluyor bazen de işverenlerin size teklif ettiği işleri değerlendirme lüksüne sahip oluyorsunuz.

Kısacası Linkedin internetin bize tanıdığı bir diğer avantaj olarak, her geçen gün üye sayısını arttırmaya devam ediyor.

4) Skype

Görüntülü arama ve toplu arama seçeneği ile hem arkadaşlarınızla hem de işverenlerinizle daha rahat bir şekilde iletişim kurabilmenize katkıda bulunan Skype; yıllardır en çok tercih edilen sosyal medya ağlarından biri olma özelliği taşıyor.

Dosya paylaşım, fotoğraf gönderim vb. işleri Skype aracılığyla mail kullanmaya gerek kalmaksızın tamamlayabiliyorsunuz.

Twitter, Pinterest, VIber; ülkemizde en çok kullanılan diğer sosyal medya ağları listesinde bulunuyor.

Hayatınızı kolaylaştırmak adına bu 7 uygulamanın her birini muhakkak mobil cihazlarınıza indirmenizi öneriyoruz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap