Mobil 54.647 kez görüntülendi. 4

WhatsApp’ta fotoğrafları otomatik kaydetme özelliği nasıl kapatılır?

kullanırken yazıştığınız insanlardan gelen tüm fotoğraflar otomatik olarak iPhone’un Fotoğraf Rulosu’na kaydedilir. Varsayılan olarak bu ayarın açık olması yüzünden çok fazla fotoğraf aldığınız için depolama alanınız hızla dolabilir. Öte yandan alakasız fotoğraf ve GIF dosyalarının aile fotoğraflarınızla aynı yerde tutulması can sıkıcı olabilir. Bu özelliğin fazladan veri tüketimine yol açması da cabası. Dolayısıyla diğer birçok WhatsApp kullanıcısı gibi siz de fotoğrafları otomatik kaydetme özelliğini kapatmak isteyebilirsiniz.

iOS’ta Android’e kıyasla daha kolay halledebileceğiniz bu sorunu çözmek gayet basit. Hazırsanız başlayalım!

iPhone kullanıcıları için varsayılan olarak açık bulunan bu özelliği kapatmak birkaç adımda tamamlanabilir. Tek yapmanız gereken şey WhatsApp uygulamasını açıp Ayarlar > Mesajlar bölümüne gelmek. Daha sonra “Gelen medyayı kaydet” özelliğinin açık bulunduğunu fark edeceksiniz. Ayarı kapalı konuma getirdikten sonra WhatsApp’ı kapatıp yeniden açabilirsiniz.

Gelen fotoğraflar nasıl kaydedilir?

Bu özelliği kapattığınız için gelen fotoğraflar artık Fotoğraf Rulosu’na kaydedilmeyecektir. Ancak bundan sonra kaybetmek istemediğiniz bir fotoğrafı elle kaydetmeniz gerekecektir. Bunun için gelen bir fotoğrafa uzun süre basılı tutup “Paylaş”ı seçin. Böylece fotoğraf rulodaki yerini alacaktır.

Android işletim sistemine sahip cihazlarda gelen fotoğrafları otomatik kaydetme özelliğini devredışı bırakmak için WhatsApp’ta bir ayar bulunmuyor ne yazık ki. Umarız önümüzdeki güncellemelerde tıpkı iOS’ta olduğu gibi Android’de de bu özelliği kapatmak için gerekli ayar yerini alır.

“WhatsApp’ta fotoğrafları otomatik kaydetme özelliği nasıl kapatılır?” üzerine 4 yorum

 1. basak dedi ki:

  ANDROİDDE NASIL KAPATACAĞIZ PEKİ

  1. Aykut ÖZDEMİR dedi ki:

   Merhaba

   Şuan öyle bir ayar bulunmuyor Andorid’de malesef

 2. Wordpress Blog Teması dedi ki:

  Elinize sağlık. Androidde de sanırım yapanlar vardı. Araştırmak lazım.

 3. BİLALSAKA dedi ki:

  İSO DA OTOMATİK İNDRİME KAPPATILINCA SONRADAN GALERİYE KAYIT YAPILA BİLİR.
  FAKAT SAMSUNGDA OTOMATİK İNDİRME KAILDIĞI ZAMAN GALERİYE İNMİYOR SONRADA KAYDEMİYORSUN

Bir Cevap Yazın