İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Wordpress İpuçları
  3. WordPress Tablo Ekleme Nasıl Olmalıdır?

WordPress Tablo Ekleme Nasıl Olmalıdır?

WordPress Tablo Ekleme

Sizde bir WordPress kullanıcısı iseniz orada gösterilen birçok komut hakkında bilgi sahibisinizdir. Bu makalemizde WordPress tablo ekleme komutunu bilmeyen okurlarımız için bilgilendirme yapacağız. Fakat şunu belirtmek isteriz ki WordPress’te kod yazmak çok da kolay değildir. WordPress içerisinde tablo oluşturma için herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Biz de sizlere bu bulunmayan komut için WordPress tablo nasıl eklenir konusunda cevap vermeye çalışacağız.

WordPress Tablo Ekleme Nasıl Olmalıdır

Belirtilmiş eklentilerle yazılarınızın içeriğine WordPress tablo ekleme yöntemi ile çok kolay bir şekilde tablo ekleme yapabileceksiniz. Excel veya Office programları yardımıyla WordPress’e tablo ekleyebilirsiniz. Yazmış olduğunuz yazının içeriğine en basit yöntem olarak TinyMCE Advanced adındaki editörden yararlanabilirsiniz. Bu yazı editörünün sadece görevi WordPress tablo oluşturma değildir. Birçok da işlevsel özelliğe sahiptir. Bazı editörlerin menüsünde tablo yazısını görebilirsiniz. Tablo menüsüne tıkladıktan sonra tabloyu seçip karelerden meydana gelmiş seçiciyi görmüş olacaksınız. Buradan bu bölümün de sayesiyle tablonuzun satır ve sütunlarının kaç adetten oluşacağını belirleyeceksiniz. Bu işlemi uyguladıktan sonra tablonuzdan bilgisayarınızın Mouse ile sadece bir kere tıklamanız yeterli olacaktır. Böylelikle oluşturmuş olduğunuz tablonuz yazmış olduğunuz yazılarınıza eklenecektir. Ancak tablo sayısını yetersiz buluyorsanız tekrardan tablo menüsüne gelerekten ekleme yapabilirsiniz. Şimdi oluşturduğunuz tablonuzun düzenini nasıl kontrol edeceğiniz hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Bunu yapmak sizin için son derece basit olacaktır. İlk önce yapmanız gereken yazınıza eklemiş olduğunuz tabloyu Mouse’uz yardımıyla satır ve sütunların üzerine getirerekten çekme yöntemiyle düzenini sağlayabilirsiniz. Yapmak istediğiniz daha fazla satır ve sütün eklemek ise Mouse’uz yardımıyla tablo menüsüne gelip oradan satırı daha sonra önüne satır ekle ya da sütun deyip ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer sizlere bahsedeceğimiz yöntem ise tablonuzun görünüşünü ayarlama yöntemidir. Estetik anlamda tablonuza bir görüntü katmak istiyorsanız bunu da Mouse’uz yardımıyla tablo kısmına gelerek buradan tablo özelliklerini seçip düzenlemeyi yapmanız olacaktır.

Tablo özelliğinin içerisinde tablonuzun boyutları hakkındaki değişiklikler tablonuzun rengi arka plan rengini belirleyebilirsiniz. WordPress’e Excel tarafından tablo eklemenin yöntemi ise Excel deki dosyanızın içeriğinin kopyalanması ve WorPress’te yazmış olduğunuz yazının üzerine yapıştırılması yeterli olacaktır. Google Drive de bulunan Office programları sayesinde de WordPress’e tablo ekleyebilirsiniz. Yani son olarak şunu belirtmek isteriz ki WordPress’te kodları bilmediğiniz zaman işiniz gerçekten zor gibi görünse de Office ve Excel programları bunun üstesinden gelecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap