1. Ana Sayfa
  2. Wordpress İpuçları
  3. Wordpress Arka Plana Müzik Ekleme

Wordpress Arka Plana Müzik Ekleme

Wordpress Arka Plana Müzik

Web site sahiplerinin site konseptine göre en çok tercih ettiği özelliklerin başında, Wordpress sitesinin arka planına müzik ekleme durumu yer almaktadır. Bu özelliğin yapımı için birçok yöntem söz konusuyken, Wordpress kullanıcıları hem kolay hem de birçok şekilde sitelerinin arka planlarına müzik ekleyebilmektedirler. İşte Wordpress arka plana müzik ekleme yolları.

Wordpress Arka Plana Müzik Ekleme

Wordpress Arka Plana Müzik Ekleme

SCM Player ile Müzik Ekleme

Bu konuda sadece Wordpress bazında değil, tüm sitelerde en yaygın arka plana müzik ekleme servislerinden biri olan SCM Player, kolay, hızlı ve kontrol edilebilir müzik eklentisi oluşturmanıza olanak tanımaktadır. Bunun için öncelikle SCM Player’ın sitesine gitmeniz gerekmekte ve ardından Setup Wizard kısmına gelerek, Choose Skin sekmesi vasıtasıyla sitenizde kullanacağınız müzik player’ın temasını seçmeniz gerekmektedir. Bu seçimi yapmanızın ardından Next butonuna tıklayarak, Edit Playlist kısmından, müzik ekleme işlemi gerçekleştirmektesiniz. Müziği ister kendi sunucunuzdan, isterseniz Youtube’dan ve isterseniz de daha birçok siteden ekleyebilmeniz mümkündür. Ardında Auto Play, Shuffle Playback, Default Volume, Repeat Mode, Placement of Player Bar ve Show Playlist by Default gibi ayarlamalarla playerınızı daha özgün bir hale getirebilirsiniz. Sonrasında ise size verilen kodu, Admin Panel > Görünüm > Düzenleyici > Tema Üst Bölümü kısımlarına gelerek,<body> etiketinin içerisine herhangi bir yere yapıştırarak, sitenizin arka planına müzik ekleyebilirsiniz.

Wordpress’te Yazılara Müzik Ekleme

Wordpress sitenizde yazılara müzik eklemek istiyorsanız, bu konuda ayrı bir eklenti ya da sisteme gerek kalmadığını söylemek isteriz. Çünkü Wordpress, zaten kullanıcılarına yazı içerisinde müzik ekleme seçeneği sunan bir entegre yazılım geliştirmiş. Yazıyı düzenle kısmında bulunan “Ortam Ekle” seçeneğine tıkladığınız zaman, bilgisayarınızdan bir dosya seçmeniz durumunda yazı içerisine müzik ekleyebilmeniz mümkündür. Ayrıca bunun dışında URL yardımı ile sitenize müzik ekleyebilmeniz de söz konusu bir durumdur. Yani genel olarak son derece kolay ve basit bir işlem olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Wordpress’te Yazıya Müzik Listesi Ekleme

Yine yazıyı düzenle kısmında “Ortam Ekle” seçeneğine tıkladığımı zaman, sol kısımda “Ses Listesi Oluştur” adında bir seçenek belirecektir. Sonrasında ise karşımıza gelen “Dosya Ekle” seçeneğiyle bilgisayarımızdan tek tek müzik dosyalarını sitemize aktarıyoruz. Ardından sağ alt kısımda yer alan “Yeni Oynatma Listesi Oluştur” kısmına gelerek, bu kısımda müzik listesi oluşturma işlemimizi tamamlıyoruz. Ayrıca bu müzik listesi hakkında birtakım görsel ekleme ve genel görünümü düzenleme gibi seçeneklerin de olması, daha profesyonel bir iş çıkarma konusunda avantaj sağlıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap