Wordpress’te İçerik Kilitleme Nasıl Yapılır
Başlangıç 187 kez görüntülendi. 0

WordPress’te İçerik Kilitleme Nasıl Yapılır?

WordPress’te sıklıkla kullanılan eklentileri, direkt olarak takipçi sayınızın artmasına ve belirli bir kitle elde etmenize neden olmaktadır. Bu eklentileri, paylaşmış olduğunuz bir yazının, Facebook, Instagram, Youtube, Google ve diğer sosyal paylaşım platformlarında bulunan hesaplarınıza kullanıcının abone olmadan açılmamasına yardımcı olan bir eklentidir. Bu  sayede birçok kişi takipçi kazanmakta ve kitlelerini zaman içerisinde daha çok arttırmaktadır.

Content Locker Pro Eklentisi

İçerik kilitleme eklentileri arasında en çok tercih edilen ve en kolay kullanıma sahip olan bu eklenti, tasarım açısından da son derece iyidir. Sitenizin görsel bütünlüğünü bozmayacak olan bu eklenti, içerisinde birçok sosyal medya platformunun butonunu bulundurmakta, bu sayede içerikleri kilitlemeye yardımcı olmaktadır. Sitenizin herhangi bir şekilde yorulmamasına da yardımcı olan bu eklenti, son derece hafif bir kod bütünlüğüne sahiptir. Haliyle site hızınızda veya sayfa açılma hızınızda bir sorun yaratmaz. Bununla birlikte SEO açısından endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü söz konusu eklenti, SEO durumunuzu etkilememek adına ayrıntılı bir şekilde hazırlanmıştır.

Opt-In Content Locker

İçerik kilitleme konusunda diğer sık kullanılan eklentilerden biri olan Opt-In Content Locker, e-mail aboneliği sağlayan bir eklentidir. Kullanım konusunda oldukça kolay olan bu eklenti, sadece iki kodla içeriği kilitlemenize yardımcı olmaktadır. Bu eklenti yardımı ile bir içeriği kilitlediğiniz zaman, ziyaretçileriniz bu içeriği görebilmek adına e-mail üzerinden sizlere abone olmak durumundadır. Aksi halde içeriğin herhangi bir şekilde açılması söz konusu olmamaktadır. Bu eklentinin en önemli özelliklerinden biri; içeriğiniz aram motorlarına rahatlıkla görünürken, herhangi bir ziyaretçiniz sayfanıza girdiği zaman, sadece ziyaretçilerin içeriğinizi abone olmadan görmemesidir. Bu sayede SEO konusunda herhangi bir kayıp yaşamanız söz konusu olmamaktadır.

Subscribe & Download

Subscribe & Download, yoğun bir şekilde karşı tarafa dosya aktarımı yapan siteler için muhteşem bir eklenti. Söz konusu eklentide, sitenize giren bir ziyaretçinin paylaşmış olduğunuz bir dosyayı indirebilmek adına yapması gereken en önemli işlem, size abone olmasıdır. Bu eklenti sayesinde sitenizin e-mail abonelerini ciddi bir şekilde arttırabilirsiniz. Sitenize bu eklentiyi kurduktan sonra, sitenizden dosya indirmek isteyen bir ziyaretçi öncelikle o dosyayı indirebilmek adına hem size mail abonesi olur hem de bir nevi e-mail doğrulamasından geçer. Dosyanın indirilebilmesi adına ziyaretçinizin vermiş olduğu mail adresine söz konusu indirme linkini atar, bu sayede ise e-mail üzerinden abonelerinizde ciddi bir artış gözlemlenir.

 

Bir Cevap Yazın