1. Ana Sayfa
  2. Wordpress İpuçları
  3. Wordpress Yazar Resmi Nasıl Eklenir?

Wordpress Yazar Resmi Nasıl Eklenir?

Wordpress Yazar Resmi Nasıl Eklenir

Blog sitelerinde, haber sitelerinde ve benzeri içerik üreten birçok sitede, yazar resminin büyük bir öneminin olduğu bilinmektedir. Ancak Wordpress kullanıcıları sitelerine nasıl yazar resmi ekleyecekleri hakkında pekte fikir sahibi değildirler. Bu yazımızda ise Gravatar eklentisi üzerinden sitenize nasıl yazar resmi ekleyebileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Wordpress Yazar Resmi Nasıl Eklenir?

Wordpress Yazar Resmi

Gravatar Üzerinden Yazar Resmi Eklemenin Avantajları Nelerdir?

Yazılarınızın sonuna yazar resmi eklemek, bir web sitesinin işini ne denli ciddiye aldığının en önemli göstergeleri başında yer almaktadır. Hele bir de yazı sonunda yazara dair birtakım bilgiler yer alıyorsa, bu içeriğin tadından yenmeyeceğini söyleyebiliriz. Gravatar eklentisi ise size bu konuda yardımcı olan bir Wordpress eklentisidir. Gravatar üzerinden yazar resmi eklemenin belli başlı avantajları bulunmaktadır. Normal şartlarda yazar resmi, sadece içerik sonlarında ve kişinin kendi sitesinde çıkmaktadır. Ancak Gravatar uygulaması bu durumu daha çok genele yaymakta ve diğer web siteleri üzerinde yorum yapmanız durumlarında da, yorumlara yazar resmi eklemektedir.

Gravatar Üzerinden Nasıl Yazar Resmi Eklenir?

Gravatar eklentisi üzerinden yazar resmi eklemek istiyorsanız, öncelikle Gravatar’a üye olmanız gerekmektedir. Üye ol kısmında yazar bilgilerinizi girmenizin ardından, sizden istenilen e-posta adresi için, sitenizde yer alan yazarın, siteniz üzerindeki e-posta adresini girmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise bu mail adresine gelen onay mesajı ile üyeliğinizi onaylayabilir, artık kullanmaya başlayabilirsiniz. Gravatar sitesinden hesabınıza giriş yaparak, Add a New Image kısmından, profiliniz için bir fotoğraf ekleyebilirsiniz. Sonrasında ise fotoğrafı konumlandırabilir ve gerekli gördüğünüz yerlerden kesebilirsiniz. Fotoğrafın ayarlamasını yapmanızın ardından, fotoğrafın ne gibi bir görüntü içerdiğine dair birtakım seçenekler karşınıza çıkmaktadır. G seçeneği, fotoğrafınızın her türlü kesime uygun olduğunu ifade ederken, PG seçeneği, fotoğrafın kaba mimikler, marjinal giyim tarzları ve benzeri hafif şiddet unsurları içerdiğini ifade etmektedir. R seçeneği, yüklemiş olduğunuz fotoğrafın yoğun şiddet, uyuşturucu kullanımına teşebbüs veya çıplaklık içerdiğini ifade etmektedir. X seçeneği ise fotoğrafınızın cinsel içerikli bir fotoğraf olduğunu belirtmektedir. Siz bu seçenekler arasında kendinize uygun olanı seçerek, fotoğraf ekleme işlemini başarıyla sonlandırabilirsiniz.

Eklenti ile Wordpress Yazar Resmi Eklemek

Wordpress siteniz için yazar resmi eklemek istiyorsanız, bu konuda  Gravatar platformunun dışında birtakım eklentilerin olduğunu söylemek isteriz. Bu konuda ise en çok kullanılan eklentilerin başında Wp User Avatar yer almakta ve son derece kolay bir kullanımı olan bir eklenti olarak webmasterların karşısına çıkmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap