İnternet 17 kez görüntülendi. 0

Sitenizden Yinelenen İçeriği Kaldırmak için Kesin Kılavuz

Arama motoru yinelenen içeriği büyük ölçüde beğenmez. Web sitenizde bir parça intihal edilmiş içerik olsa bile, en iyi arama motoru optimizasyonu (SEO) sonuçlarını elde etmek için hemen kaldırmalısınız. Web sitenizdeki içerik zaman içinde kasıtlı veya kasıtsız olarak kopyalanabilir. Bunun nasıl olduğunu anlamak için, iki tür yinelenen içeriği inceleyelim:

Etki alanınız dışında intihal edilmiş içerik: Bu türde, iki farklı web sitesinde benzer metin vardır.

Etki alanınızda intihal edilmiş içerik: Bu tür çoğaltma, bir web sitesi kendi etki alanında kopyalanmış içerik oluşturduğunda gerçekleşir.

İkinci tür çoğaltmada, siteler genellikle alan adı içinde yinelenen içeriğe neden olan hatalı dahili bağlantı prosedürlerine sahiptir. Ayrıca, web sitesinde zaten yayınlanmış olan aynı içeriği yanlışlıkla gönderdiğiniz durumlar vardır. İkincisi, büyük olasılıkla toplu içerikle ilgilenen sitelerde ortaya çıkmaktadır.

Bu nedenle, her zaman web sitenizde orijinal içerik oluşturmanın ve yüklemenin en iyi uygulamasına bağlı kalmanız önerilir. Peki, web sitesinin her zaman benzersiz içeriğe sahip olduğundan nasıl emin olursunuz? İntihal denetleme aracı, içeriğin benzersiz olmasını sağlamada hayati bir rol oynar.

Web sitenizde benzersiz içerik nasıl korunur?

Web sitenizde farkında bile olmayabileceğiniz sayfalarda ve alanlarda yinelenen içerik olabilir. Web sitenizi nasıl yönetebileceğinize ve intihal edilen metni nasıl ortadan kaldırabileceğinize bir göz atalım.

Başlık, Açıklama ve Anahtar Kelime etiketleri: Web sitenizin her sayfasının HTML kodunda benzersiz başlık etiketleri, meta açıklamalar ve meta anahtar kelimelere sahip olduğundan her zaman emin olun.

Başlıklar: İçeriğinizdeki başlık etiketleri benzersiz ve diğer sayfanın başlıklarından farklı olmalıdır. Kullandığınız başlıklar anlamlı ve isabetli olmalıdır.

Tekrarlanan metin: Çevrimiçi pazarlamacılar, web sitelerinde slogan, başlık veya kısa açıklama biçiminde tekrarlanan metinlerden kaçınmalıdır. Bu sloganları tüm sayfalara resim şeklinde koymanız tavsiye edilir.

Site haritası: Site haritası, web sitenizin sayfalarına bağlantılar içeren bir sayfadır. Benzer sürümleriniz olması durumunda, site haritasına tercih ettiğiniz sayfalara bağlantılar eklemelisiniz.

Benzer sayfaları birleştirin: Aynı metni içeren çeşitli web sayfalarınız varsa, bunları tek bir sayfada birleştirmelisiniz. Bu şekilde, tekrarlanan metinler veya hatta tekrarlanan konular bir araya gelirdi.

İntihal denetleyicisi nasıl yardımcı olur?

Yinelenen içerik, arama motoru robotlarını karıştırır ve bu da sonunda sitenin SEO’sunu ve sıralamasını etkiler. Sitenizin arama motorunun son sayfasında sıralanmasını istemezsiniz, değil mi? Bu nedenle, web sitenizi her zaman çevrimiçi intihal denetleme araçlarıyla çalıştırmanız ve intihal edilen içeriği düzenli olarak kaldırmanız önerilir.

Bu intihal denetleme araçlarının nasıl çalıştığını merak ediyor olmalısınız. Bunlar, metninizi hem dahili hem de harici veritabanlarıyla çapraz kontrol eden ve diğer web sitelerinde bulunan metni vurgulayan gelişmiş araçlardır. Bu şekilde, bayraklı metni kaldırabilir veya yeniden ifade edebilirsiniz.

Başka kaynaklardan kopyalanan ve eşanlamlı birkaç kelimeyle değiştirilen metinler de intihal denetleme araçlarıyla yakalanabilir. Bu nedenle, intihalden kaçınmak için zaman zaman web sitenizin içeriğini bu araçlarla çalıştırmak için bir uygulama yapmalısınız.

Piyasadaki en iyi intihal denetleme araçları

İntihal, itibarınıza leke getirebilir ve bu nedenle kaçınılmalıdır. Yazma sürecinizde ve web sitesi tarama prosedüründe bir intihal kontrol uygulaması benimsemek önemlidir. Bazı araçların sorunun üstesinden gelmemize nasıl yardımcı olduğunu görelim.

–          Arama Motoru Raporları

Arama Motoru Raporları, bu program URL bağlantısını kullanarak intihali kontrol etmenize izin verdiği için listemizdeki en alakalı araçtır. Bu intihal programı, her web sitesi sahibinin en sevdiği araçtır, çünkü sadece URL’yi yapıştırabilir ve içeriklerini taratabilirler.

Doğruluk açısından, Arama Motoru Raporları yeniden ifade cümlelerini bile tanımlar. İntihali tespit etmek için son derece hassas bir araç milyarlarca veritabanından yararlanır. En önemlisi, birden çok dili destekler. Bunu kullanarak https://searchenginereports.net/tr/plagiarism-checker İntihal programının ana sayfasına erişmek için.

–          Grammarly Grammarly

ile, sadece bir intihal denetleyicisi almıyorsunuz, aynı zamanda şaşırtıcı redaksiyon ve dilbilgisi denetimi hizmetleri de alıyorsunuz. Web tabanlı sürümleri, metninizi hiçbir sorun yaşamadan kontrol etmenizi sağlar. Aracın dezavantajı, intihal hizmetlerine yalnızca ücretli sürüm üzerinden erişebilmenizdir.

–          Pre Post SEO

Pre Post SEO, intihal denetleme aracı en iyisi olan tonlarca ürün sunar. Aletin doğruluğu ve hızı gerçekten övgüye değer. Ancak, ücretsiz sürümlerinde çalıştırabileceğiniz tarama sayısında bir sınır vardır. Normal bir intihal denetleyicisi kullanıcısı değilseniz, bu araç tam size göre.

 

Sonuç

İntihal, hem akademik düzeyde hem de iş sektöründe büyüyen bir sorun haline geldi. Güvenilir bir araç kullanarak kendinizi böyle bir suçtan koruyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın