Sponsor 99 kez görüntülendi. 0

YouTube MP3 Dönüştürücü Kullanmak İçin 5 Harika Sebep

Teknolojinin ve internetin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren Youtube, içerisindeki milyonlarca video ile bizim bu alandaki ihtiyaçlarımızı etkin olarak karşılamaktadır. Bu video sitesinin içerisinde istediğiniz türden videoları çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Ayrıca müzik dinlemek istiyorsanız, geçmişten günümüze kadar her türden müziği burada, kliBi ile birlikte izleyerek, dinleyebilirsiniz. İşte tam bu noktada sizlere sunulan Youtube mp3 dönüştürücü ile buradaki müzikleri internet olmadan da dinlemeniz mümkün hale getirilmektedir. Yazımızın devamında neden Youtube mp3 dönüştürücü kullanmanız gerektiğini, detaylarıyla birlikte anlatacağız.

1. İnternetsiz Müzik

İnternet, hayatımızın her alanında aktif olarak kullanılmaktadır. Fakat özellikle mobil kullanımın bir sınırı vardır, kullanmış olduğumuz telefon tarifesine göre aylık olarak belirli bir kotamız vardır ve bunu aştığımızda ek ücret ödemek zorunda kalırız. İşte bu kotanın açılmaması için sürekli internete bağlanmak yerine, bazı işlerimizi internetsiz olarak halletmemiz gerekir. Burada bahsedilen Youtube mp3 dönüştürücü sayesinde bunu rahatlıkla başarabilirsiniz.

Sürekli dinlediğiniz şarkıları buradan hızlı bir şekilde telefonunuza, tabletinize ya da bilgisayarınıza indirmeniz mümkündür. Bu aşamadan sonra ise söz konusu müzikleri tekrar dinlemek için kesinlikle internete ihtiyacınız olmaz. Telefonunuzda bulunan dosyaya tıklayarak dinlemeye başlayabilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz kadar müziği indirebilir ve internet kullanımından ciddi bir tasarruf sağlarsınız.

2. Kesintisiz Müzik

Youtube, istenilen müzikleri sağlama noktasında son derece başarılıdır. Fakat buradan yararlanmak için internete ihtiyacımız olduğu unutulmamalıdır. Ülkemizdeki internet altyapısı düşünüldüğünde, bazı zamanlarda internetin yavaşlaması ve hatta durma noktasına gelmesi, müzikleri kesintisiz bir şekilde dinlememizi engeller. Şarkının en can alıcı noktasında kesilmesi ve ekranda “yükleniyor” simgesinin belirmesi, son derece can sıkıcıdır. Üstelik bu durum başladığında, hemen düzelmez. Birkaç dakika sürer ki, bu süre içinde şarkının dinlenmesi tamamen imkânsız hale gelir.

Youtube mp3 dönüştürücü kullanarak indirdiğiniz şarkıları tamamen kesintisiz bir şekilde dinleyebilirsiniz. Özellikle internetin bu noktada devrede olmaması, kesinti yaşamanızı imkânsız hale getirmektedir. Bu durum ise en sevdiğiniz şarkının, en duygusal anında kesilmesini engeller.

3. İstenilen Şarkıların Dinlenmesi

Ders çalışacaksınız, bir proje geliştireceksiniz ya da kahvenizi içerek keyifli bir ortam oluşturacaksınız. Bütün bunları yaparken Youtube’da sevdiğiniz bir şarkıyı açar ve ortamın istediğiniz gibi olmasını sağlarsınız. Tam havaya girmişken şarkı biter ve Youtube sizin için farklı bir şarkıya otomatik geçiş yapar. İşte tam bu noktada istemediğiniz, sevmediğiniz bir şarkının çalmaya başlama ihtimali vardır. Bunun engellemek için farklı bir şarkıya geçmeniz gerekir ve bu durum sürekli olarak devam eder.

Eğer istemediğiniz şarkılarla karşılaşmak istemiyorsanız, Youtube mp3 dönüştürücü kullanarak kendinize ufak çaplı bir arşiv oluşturabilirsiniz. Bu arşiv sayesinde sadece sizin zevkinize uygun müzikler çalar ve bu durum sizi ciddi anlamda mutlu eder.

4. Reklamlara Takılmadan Müzik Dinlemek

Youtube, sadece bir video platformu değildir. Burada yer alan videoların içine ya da arasına reklamlar yerleştiren de bir platformdur. Bu reklamlar üzerinden ciddi paralar kazanması, reklamların yoğunluklarının zaman içinde artmasına neden olmaktadır. Bu durum ise kesintisiz bir video keyfi için son derece olumsuzdur. Öyle ki, bazen şarkının en güzel yerinde reklamlar çıkmakta ya da şarkılar arası geçişte birkaç dakikalık reklamlar açılmaktadır. Normalde bunların kapatılması son derece kolaydır, fakat bilgisayar ya da telefon başında değilseniz, yerinden kalkmanız ve bu işlemi yapmanız gerekecektir. Bu ise keyfinizin bozulmasına neden olabilecek bir durum olarak dikkat çeker.

5. Düşük Boyutlu Müzik

Youtube üzerinden mp3 olarak müzik indirmek için https://mp3x.cc/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Üstelik bunun için telefonunuzda ya da bilgisayarınızda ekstra bir depolama alanı kullanmanıza gerek yoktur. Fakat yukarıda sayılan ve bunların benzerleri olan bir takım olumsuzluklar söz konusudur. Bundan dolayı da Youtube mp3 dönüştürücü kullanmak adeta zorunludur. Fakat söz konusu yöntem ile müzikleri indirmeye başladığınızda, telefonun ya da bilgisayarın hafızasında belirli bir alanı ayırmanız gerekecektir.

Youtube mp3 dönüştürücü tarafından yapılan indirmelerdeki dosyaların boyutları olabildiğince küçüktür. Dosyanın kalitesini bozmadan yapılan bu indirmeler sayesinde hem ses kalitesinde bir bozulma meydana gelmez, hem de inen dosyalar çok fazla yer kaplamaz. Bu durum ise sizin için çok önemli bir avantaj olarak dikkat çeker. Keyifli bir müzik keyfi için Youtube mp3 dönüştürme şarttır.

Bir Cevap Yazın