İnternet 177 kez görüntülendi. 0

Youtube’dan nasıl para kazanılır?

Google tarafından satın alındıktan sonra daha da popüler hale gelen ve ülkemizde de sevilerek takip edilen ’a her dakika yüzlerce saatlik video yüklendiğini biliyor muydunuz? Kuşkusuz bu kadar çok videonun yüklendiği bir sitede görünür olmak ve çektiğiniz videoların izlenmesini sağlamak pek de kolay değil. Videolarınız izlenmediği zaman da ortaklık programları üzerinden para kazanmanız mümkün olmayacağı için asıl kafa patlatmanız gereken konu “’da nasıl daha çok izlenebilirim?” olmalıdır. İşte daha çok izlenmek ve ’dan para kazanmak için yapmanız gerekenler:

Kendinizi tanıyın

Öncelikle Youtube’da çok izlenecek videolar çekmek için kendinizi tanımanız, diğer insanlara ne gibi fayda sağlayacağınıza karar vermeniz gerekir. Örneğin çok iyi yemek yapabiliyor veya oyun oynuyor olabilirsiniz. Bunları diğer insanlara ulaştırmak için bir alan belirleyebilir, kendi çizdiğiniz yolda videolar çekmeye başlayabilirsiniz. Video montajı bilginiz varsa kısa filmler çekebilir, makyaj yapmayı seviyorsanız Youtube’da makyaj videoları yayınlayabilirsiniz. Tüm bunlar arasından hangisini yapacağınız konusu size kalmış. Çünkü kendinizi en iyi siz bilirsiniz.

Anahtar kelime ve açıklamalar kullanın

Videolarınızın Youtube’da arama yapanlarca daha kolay bulunması için anahtar kelime ve etiket kullanmak çok önem taşır. Video açıklamalarında da bu anahtar kelimelere yer verdiğiniz takdirde daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

Tüm bunları yaptıktan sonra izlenme oranlarına göre aylık bin ila 2 bin lira arasında bir gelir elde edebilmeniz mümkündür.

Bir Cevap Yazın