İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

featured

Gün içerisinde sık sık ziyaret ettiğimiz, bazen en sevdiğimiz dizinin son bölümünü izlemek, bazen müzik dinlemek, bazen de sıra dışı korku videoları izleyerek vakit geçirmek adına bol bol vakit geçirdiğimiz Youtube sayesinde ciddi anlamda gelir elde eden pek çok kişinin olduğunu biliyor muydunuz?

İnsanların ilgisini çekebilecek, takipçi kazanmanıza yardımcı olacak videolar hazırlayabileceğinizi düşünüyorsanız; Youtube sayesinde sizler de para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ancak bu sürecin oldukça uzun bir süreç olabileceğini, kanalınızdan belki bir yıl belki de 3-5 yıl sonra gelir elde edeceğinizi söyleyebiliriz.

Geleceğe yönelik olarak bir girişimde bulunmak istiyorsanız, hemen Youtube kanalı açabilir, ileride ünlü olma ve gelir elde etme yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

Peki, Youtube’dan para kazanmak için neler yapmanız gerekiyor?

  • İlk olarak Youtube’da hesap açmalı, ardından da hesap özelliklerinizi aktif bir hale getirmelisiniz. Bu noktada Youtube hesabınızdaki ‘Hesabımı etkinleştir’ butonuna tıklayarak, Google kullanım şartlarını kabul etmeniz gerekiyor.
  • İkinci aşamada ise karşınızda beliren ‘Videolardan para kazan’ butonuna tıklayarak, işlemlerinize devam etmelisiniz.
  • Butonu tıkladığınızda Google sizden Youtube videolarınızda yayınlanacak ve tıklandıkça para kazanmanızı sağlayacak reklam içeriklerinizi seçmenizi talep ediyor.
  • Reklam seçiminizi tamamladıktan sonra Adsense hesabınız ile Youtube kanalınızı ilişkilendirerek, Youtube üzerinde size ait bir hesaba sahip olabilirsiniz.

Şayet Adsense hesabınız bulunmuyorsa üzülmenize gerek yok. Birkaç basit işlemi kolaylıkla tamamlayarak, Adsense hesabınıza da kavuşabilirsiniz.

Peki, Youtube üzerinde hesap açtıktan sonra para kazanmak için nasıl bir taktik izlemelisiniz?

  • İzleyici kitlesi oluşturmaya çalışın!

Hedef kitlenizi düzgün bir şekilde belirleyerek ve hedef kitlenize yönelik videolar hazırlayarak, kısa sürede izleyicilerin dikkatini çekmeyi başarabilir ve sayfanızı sık sık ziyaret eden sadık ziyaretçiler kazanabilirsiniz.

İzleyici kitlesi oluşturmak adına mümkün olduğunca kaliteli ve sıra dışı videoları hesabınıza eklemeli ve rakipleriniz arasından sıyrılmayı başarmalısınız.

  • Sponsor bulun ve ürün satışı gerçekleştirin

Belirli bir takipçi kitlesine ulaştığınızda sponsorlarınızın ürün satışını gerçekleştirerek, reklam tıklamaları yani Adsense dışında da gelir elde edebilirsiniz.

Örneğin bayanlara yönelik makyaj ürün incelemeleri yaptığınız bir kanalınız bulunuyorsa, kaliteli ve popüler markaların ürünlerinin tanıtımını yapabilir, kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

  • Takipçilerinizle her daim etkileşim halinde bulunun

Takipçi kazanmaktan çok takipçilerinizin sayfanızdan ayrılmamasını sağlamanın daha önemli olduğunu göz önüne alacak olursak, takipçilerinizin yorumlarına cevap atarak, onlara onları önemsediğinizi hissettirerek de kanalınızı daha iyi Google sıralamalarında görmeyi başarabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap