Backlink Alma Yöntemleri
Seo 119 kez görüntülendi. 0

Backlink Alma Yöntemleri

Sitenizin alması, bu backlinkin organik yollar ile alınması ve kaliteli bir backlinkten faydalanmak, muhteşem gelişmelerdir. Ancak birçok webmaster hakkında pek bilgi sahibi değildir ve bu konuda çeşitli uğraşlar göstermek istemektedir. Bilindiği üzere sitenizin Google ve diğer arama motorlarına daha ılımlı bir şekilde yaklaşmasını sağlayan backlinkler, nasıl ve hangi yöntemlerle alınır? Gelin bu soruların cevaplarını birlikte bulalım.

Backlink Alma Yöntemleri

Backlink-Alma Backlink Alma Yöntemleri

Forumlardan Backlink Almak

Günümüzde en çok bilinen ve en çok uygulanan backlink alma yöntemleri arasında, forumlardan backlink alma yöntemi öne çıkmaktadır. Doğru yerde ve doğru zamanda bu işi yaparak, çok iyi bir backlink elde edebilirsiniz. Forum sitelerinden herhangi birine üyeliğinizin olması bu konuda çok iyi bir avantajdır. Herhangi bir forum sitesinde bir kullanıcı sitesiyle ilgili, satışıyla ilgili veya herhangi bir durumla ilgili konu açtığı zaman, sitenizin bu konuya uyuyor olması ve bu kullanıcıya yardımcı olabilecek bir içerik taşıyor olması durumunda, sitenizi bu kullanıcıya düzgün bir şekilde cevap olarak bildirirseniz, muhteşem bir backlink kaptığınızı söylemek isteriz.

Rakiplerinizden Backlink Almak

Backlink alma konusunda en etkili yöntemlerin başında rakiplerden backlink alma seçeneği yer almaktadır. Her ne kadar muazzam bir yöntem olarak görünse de, en zor backlink alma yöntemi olarak bilinmektedir. Rakibinizden backlink almak istiyorsanız, bu konuda öncelikle bir miktar parayı gözden çıkarmanız gerekmektedir. Rakiplerinizle veya yazarları ile iletişime geçerek, herhangi bir yazılarında veya istediğiniz bir yerde size backlink vermelerini talep edebilirsiniz. Bu talep karşısında varmış olduğunuz anlaşma sonucunda backlink alabilir ve bu sayede güçlü bir backlink edinmiş olabilirsiniz. Backlink için kar ve zarar hesaplamalarını iyi bir şekilde göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Misafir Yazarlık Yöntemi ile Backlink Almak

Ülkemizde misafir yazarlık olarak yazılarınızı yayınlayabileceğiniz birçok site yer almaktadır. Bu sitelerden herhangi birine üye olarak, yazınıza sitenizin backlink’ini koyarak, güçlü bir backlink daha elde edebilirsiniz. Bu siteler genel anlamda aktif olarak 30 ila 40k arasında ziyaretçiye sahiptirler ve bu sitelerde bir yazınızın yayınlanması, yazınızın içerisinde de sitenizin backlink’i olması, sizlere çok ciddi bir ziyaretçi kitlesi kazandıracaktır. Bu nedenle misafir yazarlık yöntemi ile backlink çalışması yapmayı kesinlikle göz ardı etmemeniz gerekmektedir.

Yorum Yaparak Backlink Almak

Sitenizle aynı kategoride veya herhangi bir sitede yorum yaparak backlink alabilirsiniz. Bu linkler genel olarak nofollow backlinkler olarak bilinse ve SEO açısından herhangi bir şey katmayacağı düşünülse de, aslında size sandığınızdan daha fazla rant getirecektir. Arama motorları bu gibi noktalara siz fark etmeseniz bile çok büyük önem vermektedirler.

ingilizceturkce Backlink Alma Yöntemleri

Bir Cevap Yazın