Sponsor 13 kez görüntülendi. 0

Bireysel Emeklilik Nedir?

Emeklilik döneminde ekonomik açıdan sıkıntı yaşamak maalesef yaşam standartlarının düşmesine de sebebiyet veriyor. Oysa bu dönemde yaşam standartlarınızı korumanız mümkündür. Bunun için sadece bireysel emeklilik konusuna daha sıcak bakmanız ve bir an önce bireysel emeklilik için başvurunuzu gerçekleştirmeniz yeterli olacak. Sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısı olan bireysel emeklilik sistemi, emekliliğinizde ekonomik anlamda ciddi düzeyde rahatlamanızı sağlar.

Son derece güvenli bir sistem olması nedeniyle gönül rahatlığı ile bu sistemden faydalanabilirsiniz. 18 yaşın üzerinde olmak kaydıyla dileyen herkesin katılabileceği bu sistemin en önemli özelliklerinden biri de katkı paylarının istendiği gibi belirlenebiliyor olmasıdır. Elbette katkı payları konusunda bir üst limit bulunuyor ve bu üst limitleri geçmemek gerekiyor. Çok sayıda kişi bilmiyor ama bireysel emeklilik sistemine bir kişi birden fazla emeklilik hesabı açtırarak da dahil olabiliyor.

Her bir katılımcının ekonomiye de ciddi bir katkıda bulunduğundan söz etmek gerekiyor. İstihdam yaratılması bakımından da bireysel emeklilik sistemi büyük önem taşıyor. Ödediğiniz miktarın % 25’i oranında bir devlet katkısı amanız da mümkün. Belirli koşulların yerine getirilmesi durumunda devlet katkısından faydalanmanızın da kapıları aralanıyor. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi aldığınızda zaten önemine dair de fikir edinebiliyorsunuz.

Emeklilik döneminde öncelikle sağlık ve beslenme giderlerinin de arttığını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Buna karşın aldığınız maaş de emeklilik ile birlikte düşecektir. Yeniden bir ekonomik denge kurmanız için bireysel emeklilik sistemi harika bir seçenek oluyor. Bu konuda aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için hiç zaman kaybetmeden BNP Paribas internet sitesine tıklayabilirsiniz. Bu sitede detaylı ve net bilgiler bulunuyor.

Söz konusu sisteme dahil olmak ve emeklilik döneminde ekonomik anlamda bir gelir elde etmek için halen geç kalmadınız. Ne kadar erken dönemde hesabınızın açılmasını sağlarsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Çünkü bu sistem kapsamında bir gelir elde etmek için belirli bir süre sistemde kalmanız gerekiyor. Dilerseniz maaş şeklinde tarafınıza bir ödeme yapılmasını sağlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda toplu ödeme almanız da mümkün olabiliyor.

Bir Cevap Yazın