İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Black Friday indirimi nedir, ne zaman başlıyor?

Black Friday indirimi nedir, ne zaman başlıyor?

featured

25 Kasım Cuma tarihinin yaklaşmasıyla birlikte yabancı e-ticaret sitelerinde Black Friday (Kara Cuma) indirimlerinin hazırlıkları da yapılıyor. ABD’deki dev teknoloji mağazaları da birçok ürünün fiyatında ciddi indirimler yaparak stoklarını eritmek için Black Friday gününü tercih ediyorlar. Peki, nedir bu Black Friday?

ABD’de her Kasım ayının son perşembesinde Şükran Günü kutlamaları yapılır. Şükran Günü’nden sonraki Cuma ise Kara Cuma, yani Black Friday olarak adlandırılır. Bu gün geldiğinde ABD’deki hemen her mağaza, inanılmaz indirimler yaparak yıl boyu Black Friday’ın gelmesini bekleyen müşterilere kapasite üstünde hizmet vermeye başlar.

Günümüzde e-ticaret siteleri de Black Friday günü geldiğinde müşterilerine indirim yapmayı sürdürüyor.

Black Friday ne zamandır?

25 Kasım 2016 Cuma, ABD’de Black Friday günüdür.

Nerelerde indirim var?

Black Friday ülkemizde pek yaygın olmadığı için genellikle ABD menşeli dev e-ticaret sitelerinde ciddi indirimler söz konusu. Örneğin Amazon, Türkiye’ye de kargo gönderimi yapan ve Black Friday’de indirimler yapan bir e-ticaret portalı. Bu adrese tıklayarak Cuma günü Amazon’un hangi ürünlerde ne kadar indirim yapacağını öğrenebilirsiniz.

Apple da aynı şekilde Black Friday’de indirim yapan bir diğer firma. İşin aslı ABD’deki hemen her firma Black Friday’de fiyatları hayli kırıyor, ancak çoğu Türkiye’ye ürün gönderimi yapmıyor. Walmart, GAP, Under Armour gibi birçok bilindik marka; Cuma günü için tüm personelini görevlendirmeye ve siparişlere yetişmeye şimdiden hazırlanıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap