İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Telif Problemi Yaşamayacağınız Ücretsiz Resim Siteleri

Telif Problemi Yaşamayacağınız Ücretsiz Resim Siteleri

featured

Bir yazının okudukça okunmasını sağlayan en büyük unsurlardan birisi; yazının içerisinde yer alan görselliktir. Bu yüzden her blog yazarı sitesinde kullanacağı görsellerin kaliteli olmasını ister. Yazımızda sizlere bu istediklerinizi ücretsiz bir şekilde verecek olan resim sitelerini anlatacağız.

Ücretsiz Resim Siteleri

Başarılı olmak ilk hedefi olan sosyal medya hesapları, blog adresleri ve siteler her zaman kullanıcıyı çekecek göz alıcı resimlere ihtiyaç duyar. Baktığımız zaman bu şekilde faydalanabileceğiniz birçok kaynağında olduğunu görebiliyoruz.

Freeİmages

Sitenin hem ücretli olan hem de ücretsiz olan versiyonları vardır. Site fotoğraf bulabileceğiniz en iyi platformlardan birisidir diyebiliriz. Sitede yer alan ücretsiz fotoğrafların size yetmeyeceğini düşünüyorsanız ücretli üyeliğe geçebilirsiniz.

Gratisography

Ryan McGuire, çektiği yüksek kalitedeki fotoğraflarını Gratisography adını verdiği sitesinde yayımlamaktadır. Sitenin tasarımı tek sayfa şeklinde yapılmıştır. Aynı zamanda herhangi bir sınıflandırma da sitede yer almamaktadır. Bu yüzden aradığınız resmi bulma aşamasında biraz zorlanabilirsiniz. Rastgele aradığınız resimler için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Pixabay

Pixabay sitesinde 250 bin adet sanat çizimleri ve fotoğraflar yer almaktadır. Sitenin kendi içerisinde sınıflandırmalar yer almaktadır. Arama fonksiyonu sayesinde aradığınız resmi rahatlıkla bulabilirsiniz. Site üzerinden neredeyse istediğiniz her konuda görseli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Snapographic

Sitede kategorilere ayrılmış yüksek kalitedeki resimler yer almaktadır. Sitede yer alan fotoğrafların hepsi Thomas Mühl’ün kendi çekimidir. Aynı zamanda sitede yer alan bütün resimleri siteye 10 Euro bağış yaparak bir .zip dosyası şeklinde indirme imkanınızda vardır.

Jay Mantri

Sitede tasarımcı olan Jay Mantri’nin oluşturduğu resim koleksiyonu yer almaktadır. Siteye Perşembe günleri 7 tane yeni resim eklenmektedir. İsterseniz siteye e-posta abonesi olarak yeni resimlerden haberdar olabilirsiniz.

Picography

Sitede Dave Meier tarafından oluşturulmuş gerçekten çok iyi çözünürlüğe sahip olan resimler yer almaktadır. Şimdilik sitede yer alan resim sayısının düşük olduğunu söyleyebiliriz. Fakat ilerleyen zamanlarda siteye daha fazla resim eklenmesi bekleniyor.

Public Domain Archive

Sitede Matt Hobbs ile ailesinin bir araya getirdiği birbirinden güzel ve değişik resimler yer almaktadır. Siteye girdiğiniz zaman ana sayfada her zaman yeni resimlerle karşılaşabilirsiniz. Bu resimlerin hepsi sınıflara ayrılmıştır. Siteye her hafta yeni fotoğraflar eklenir ve isterseniz e-posta abonesi olabilirsiniz.

Pic Jumbo

Pic Jumbo sitesi web tasarımcı olan Viktor Hanacek tarafından oluşturulmuş olan bir sitedir. Sitenin içerisinde birçok farklı koleksiyon yer almaktadır. Sitede yemek, hayvanlar gibi birçok kategoride resimler bulabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap