İnternet 24 kez görüntülendi. 0

En İyi Ders Siteleri

İnternetin özellikle öğrencilere tanıdığı muhteşem kolaylıklardan biri de şüphesiz ki onlara pek çok ders sitesini ücretsiz olarak ziyaret edebilme ve Türkçe, Matematik başta olmak üzere çoğu alanda onlara bilgi sağlama olanağı sunma olarak karşımıza çıkıyor.

Yani, ders kitaplarında aradığı bilgileri bulamayan öğrenciler; en iyi ders sitelerine girerek, müfredata uygun yepyeni bilgilerle vizyonlarını genişletebiliyor, LGS, KPSS, ALES gibi sınavlara internet sayesinde hazırlanabiliyorlar.

Ancak; öğrencilerin yanlış bilgilerle sınavlarda sorulara yanlış cevaplar verebilme ihtimallerini en aza indirgemeleri adına mutlaka ders sitesi seçiminde son derece dikkatli davranmaları ve yalnızca kaliteli, doğru bilgiler paylaşan en iyi ders sitelerinden yararlanmaları gerekiyor.

ders-siteleri-300x150 En İyi Ders Siteleri

Peki, en iyi ders siteleri hangileri? Gelin, bu soruyu birlikte yanıtlamaya çalışalım:

  • Dersnette.com

En iyi ders siteleri listemizde ilk sırada bulunan bu adres; alanında uzman öğretmen kadrosu ile daha çok lise öğrencilerine hitap ediyor.

Biyoloji, fizik, kimya, Türkçe, Matematik vb. lisede öğrencilerin görmek zorunda olduğu derslere dair güncel bilgi paylaşımında bulunan site; aynı zamanda sitesinde satışa sunduğu dergi paketleri ile de öğrencilere dergi satın alabilme imkanı tanıyor. Sitesinde yer verdiği deneme sınavları ile de öğrencilere ücretsiz bir şekilde kendilerini test edebilme fırsatı sunuyor.

Yani üniversite sınavına en iyi şekilde hazırlanmak istediğinizde bu siteden yararlanabilirsiniz.

  • Derscalisiyorum.com.tr

En iyi ders siteleri listemizde yer alan, tıpkı Dersnette adresi gibi liseye hazırlanan öğrencilere yönelik olarak hizmet sunan bu ücretsiz site; 1. Sınıftan 12. sınıfa kadarki eğitim hayatınızda yanınızda oluyor.

Bilgi ve deneme sınavlarının yanı sıra öğrencileri mesleki kariyer seçimleriyle ilgili olarak da bilgilendiren site; üniversite taban puanlarını sitesi üzerinde sık sık paylaşıyor.

Lise, ortaokul ve ilkokul öğrencilerinin dışında KPSS sınavına hazırlanan üniversite mezunları tarafından da ziyaret edilen site; KPSS A grubu, KPSS genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri dalındaki konu ve soru paylaşımları ile öğrencilerin KPSS’ye daha iyi bir şekilde hazırlanmasına öncülük ediyor.

Yani müfredatı son derece kapsamlı olan site; tabiri caizse 7’den 70’e bütün öğrencilerin yardımına koşuyor.

  • Kpsscafe.com.tr

Sadece Kpss sınavlarına hazırlanan öğrenciler için hizmet sunan bu adres, memurların dünyasına dair bilgi paylaşımları ile sınava hazırlık sürecindeki öğrencileri en son gelişmelerden haberdar ediyor.

Yani siteyi en son memur alımları hakkında bilgi edinmek için de takip edebilir; başvuru yapmayı planladığınız devlet kadrolarıyla ilgili güncel bilgileri bu adreste bulabilirsiniz.

 

 

ingilizceturkce En İyi Ders Siteleri

Bir Cevap Yazın