İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Webmaster
  3. Google Adsense Onaylatma Taktikleri

Google Adsense Onaylatma Taktikleri

Google Adsense Onaylatma

Bulunduğumuz dönemde, web sitesi üzerinden gelir elde etmek isteyen birçok kişinin, Adsense onaylatma gibi önemli sorunları bulunmaktadır. Bu sorunların önüne geçebilmek adına ise Adsense konusunda bazı hususlara çok daha fazla önem göstermek gerekmektedir. Peki Google Adresense onaylatma taktikleri nelerdir ve ne gibi unsurlara dikkat etmek gerekir?

Google Adsense Onaylatma Taktikleri

Google Adsense Onaylatma Taktikleri

Mutlak Suretle Gizlilik Politikası Oluşturun

Web site sahiplerinin pek önemsemediği ancak, bu sebepten ötürü çoğu kez ret cevabı aldığı bir sorun olan gizlilik politikası, her ne kadar web site sahipleri için önem taşımıyor olsa da, Google için ciddi anlamda büyük bir öneme sahiptir. Google, web site sahiplerinin işlerini ne denli ciddiye aldıklarını bu gizlilik politikasına göre değerlendirmektedir. Günümüzde gizlilik politikasına sahip olmayan birçok web sitesinin, Google Adsense başvurularında ret cevabı aldıkları görülmektedir.

Yeterli Derecede İçerik Sayısı

Google Adsense başvurularının olumlu sonuçlanmasındaki en büyük etkenlerden biri de web sitenizde yer alan içeriklerdir. İçerik sayısı, Google Adsense başvurularında olumlu ya da olumsuz bir sonuç almanızla doğrudan etkilidir. Eğer web sitenizde bir ya da iki adet içerik yer alıyorsa, olumsuz sonuç almanız yüksek bir ihtimaldir. Ancak 20 içeriğe sahip olan ve bu içeriklerin her biri 500 kelimeden oluşan bir web sitesi, içerik nedeniyle Google Adsense başvurusundan olumsuz cevabını almaz. Öte yandan içeriklerin tamamen özgün olması gerektiğini ve bu konuya dikkat etmeniz gerektiğini şiddetle belirtmek isteriz.

Web Sitenizin Google’a Kayıt Olması

Google, bir web sitesine para kazandırabilmek adına, daha önceden bu web sitesini tanımış ve veri tabanına işlemiş olması gerekmektedir. Bu duruma istinaden, web sitenizi Google’a kaydetmeli ve Google tarafından indekslenmesini beklemelisiniz. Bu işlemin ardından, Google Adsense başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanma ihtimali bir tık daha yükselecektir.

Tasarımınıza Özen Gösterin

Google, Adsense anlaşması yapacağı bir web sitesinin deyim yerindeyse inciğine cinciğine kadar irdelemektedir. Hal böyle olunca tasarım, bu konuda en özen gösterilmesi gereken nokta olarak web site sahiplerinin karşısına çıkmaktadır. Web sitenizin tasarımı, kullanıcı dostu, göz yormayan, kolay ulaşılabilir ve içeriklerin ön planda olduğu bir tasarım olmalıdır. Bu konuda birçok SEO dostu temadan yararlanarak, siz de Google Adsense başvurularınızı daha kolay hale getirebilirsiniz.

Google Adsense İçin Gerekli Olan Diğer Hususlar

Adsense başvurularınızda sakın sahte kimlik bilgileri kullanmayın veya başkasının adına başvuru yapmayın. Bu durum Google tarafından güvenilirlik derecenizin düşmesine ve başvurunuzun zor bir onay sürecinden girmesine neden olacaktır. Öte yandan telif hakkı nedeniyle sorun yaşayabileceğiniz fotoğrafları sitenizden uzak tutun. Son olarak, web sitenize yapay veya paralı olarak trafik sağlayarak, Google Adsense başvurusunda bulunmayın.

Yorum Yap

Yorum Yap