Eklentiler 1.872 kez görüntülendi. 0

GTrans Çeviri Eklentisi

Bilindiği gibi WordPress, dünya üzerinde en çok tercih edilen CMS sistemlerinin başında yer almaktadır. Hemen hemen her dalda site oluşturmak isteyenlerin kullanmış olduğu açık kaynak kodlu bir yazılım olan WordPress ile site yapmak isteyenler için oldukça kullanışlı bir eklentiyi tanıtmak istiyoruz. Herhangi bir dalda hizmet vermekte olan internet sitenize sadece sizin bulunduğunuz ülkeden değil pek çok ülkeden ziyaretçi girişi olabilir. eklentisi de yabancı ülkelerden giriş yapan ziyaretçileriniz için çeviri hizmeti sunan ücretsiz bir eklentidir.

WordPress Eklentisi Kurulumu

GTrans eklentisini kullanmak istiyor iseniz öncelikle eklentiyi buradan indirin. Daha sonra WordPress Eklenti Kurulumu başlıklı yazımda anlatıldığı gibi eklentinizi yükleyebilirsiniz.

WordPress GTrans eklentisi tüm dünya dillerini içerisinde barındırmaktadır. Ancak hem ücretsiz hem de ücretli versiyonu bulunan GTrans eklentisinin ücretsiz versiyonun da dil seçeneği sayılıdır. Bununla birlikte sitenizde bu çeviri eklentisini kullanmak istiyor iseniz eklentiyi kurduktan sonra widgetsler kısmından GTrans bileşenini menünüze ekleyebilirsiniz.

 

gtrans-wordpress GTrans Çeviri Eklentisi

 

 

Sitenizin widget bölümüne ekleyeceğiniz GTrans eklentisinin görünüm şekli yukarıdaki gibidir. Eğer siz ücretli versiyonu kullanmak ister iseniz sadece widget bölümüne değil sitenizin istediğiniz her yerine ekleyebilirsiniz.

wordpress-gtrans-300x227 GTrans Çeviri Eklentisi

Yanda görmüş olduğunuz ekran görüntüsü GTrans çeviri eklentisinin widgets ayarlar bölümüdür. Bu kısımdan sabit bir dil seçeneği seçebilir ve internet sitenizde görüneceği şekili ayarlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra ilk altı dili seçebilir ve istediklerinizi ana dil olarak gösterebilirsiniz.

 

İyi bloglamalar (=

Bir Cevap Yazın