İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. Hotmail’de otomatik cevap nasıl yapılır?

Hotmail’de otomatik cevap nasıl yapılır?

featured

Microsoft’un popüler e-posta servisi Hotmail, son dönemde Outlook markası altında kullanıcılara hizmet vermeye devam ediyor. Gmail ile birlikte dünyanın en eski ve kullanışlı e-posta servisleri arasında gösterilen Outlook’un yenilenmiş tasarımı da kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda. Gerek tasarımsal, gerek fonksiyonel anlamda birçok yenilik Outlook’un yeni sürümündeki yerini aldı. Bu özelliklerden biri de masaüstü için Outlook yazılımını kullananların çok aradığı “Tatil modu” özelliği oldu.

Siz ofiste yokken Outlook otomatik cevap versin!

İş için şehir dışına çıkmanız gerektiğinde veya yorucu geçen bir yılın acısını tatile çıkarak atlatmak istiyorsanız, uzun bir süre e-posta okumaktan kaçınabilirsiniz. Bu gayet doğal. Ancak size mesaj gönderen diğer insanları durumunuzdan haber etmeniz de güzel bir jest olacaktır. Siz bilgisayar başında değilken dahi gelen tüm mesajlara otomatik olarak sizin belirlediğiniz bir mesajın gönderilmesini istiyorsanız, Outlook’un bu özelliğinden faydalanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Gayet hızlı bir şekilde kurulumunu sağlayabilirsiniz

Üstelik bunun için yapmanız gereken şey de çok basit. Hemen outlook.com adresini tarayıcınızdan açtıktan sonra sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine basın. Açılan “Posta ayarları” başlıklı menünün altında “Otomatik yanıtlar” butonunu seçin. Karşınıza gelen bölümden otomatik e-posta yanıtlarıyla ilgili tüm ayarlamaları yapabilirsiniz. Hangi tarihler arasında, ne tür bir otomatik yanıt vermek istediğinizi belirledikten sonra sol üstteki “Tamam” basmanız yeterli olacaktır. Evet, ilginç ama hepsi bu kadar!

Yorum Yap

Yorum Yap