İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. FileZilla Nedir, Ne İşe Yarar ve Alternatifleri Nelerdir?

FileZilla Nedir, Ne İşe Yarar ve Alternatifleri Nelerdir?

featured

Filezilla, büyük dosyaları kolay ve hızlı bir şekilde aktarmanıza yardımcı olabilecek ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. Çoğu ana bilgisayarın PHP veya komut dosyaları aracılığıyla dosya yüklerken belirli kısıtlamaları vardır. Ancak bu sınırlar FTP yüklemeleri için geçerli değildir, bu nedenle Filezilla istemcisi programcılar için çok iyi ve güçlü bir araç olabilir.

Filezilla FTP istemcisi çok kullanıcı dostu ve kullanımı kolaydır, bu nedenle en popüler FTP istemcisidir. Ayrıca Windows, Linux, Mac OS X, BSD ve diğer birçok işletim sistemi gibi birden çok işletim sistemini destekler. Yazılım birden çok dilde mevcuttur ve Site Yöneticisi, aktarım sorguları, yer imleri gibi özelliklere sahiptir.

FileZilla

FileZilla Alternatifleri

İhtiyaçlarınıza uygun bir FTP istemcisi seçmek için zaman harcamak eğlenceli olabilir veya başınızı ağrıtabilir. Akla gelen ilk isim muhtemelen FileZilla. Ancak, çeşitli özellikler, işlevsellik ve tasarım sunan seçenekler var. Böylece ihtiyaçlarınız için en iyi FileZilla alternatifleri bulabilirsiniz.

Mac İçin Cyberduck

Cyberduck, Windows veya Mac için kullanılabilen açık kaynaklı bir FTP istemcisidir ve en iyi FTP istemcilerinin tüm güncel listelerindedir. Özellikle Mac OS için en yüksek puan alan FileZilla alternatifi olarak belirtilmektedir. Finder ve diğer Mac özellikleriyle çalışır. Bu istemci, güvenli protokolleri (SFTP ve FTP-SSL) ve SSH anahtarlarıyla parolasız kimlik doğrulamayı destekler.

Günümüz kullanıcıları, daha modern bir görünüme sahip olduğu ve bulut hizmetleriyle uyumlu olduğu için Cyberduck’u beğeniyor. Kullanımı kolay olsa da Cyberduck, arama, özgeçmiş ve dosya yönetimini sürükleyip bırakma gibi temel özellikleri ihmal etmez.

Core FTP Pro

Core FTP Pro, Windows kullanıcıları için harika özellikler sunan FileZilla’ya düşük maliyetli harika bir alternatiftir. Core FTP Pro, anlaşılması kolay bir oturum günlüğü ve dosya aktarım penceresi sunar. Diğer dikkate değer özellikler arasında, aktarımlar için otomatik dosya şifreleme ve FTP sunucunuzda daha az yer kaplayan daha hızlı aktarımlar için tam zip dosyası sıkıştırma yer alır. Komut dosyası oluşturmadan otomasyon için aktarımları planlayabilir ve ekiplerle çalışıyorsanız önemli bir özellik olan dosya senkronizasyonu yapabilirsiniz. Ayrıca birçok kullanıcının sorunsuz çalıştığını düşündüğü ve FileZilla’ya benzeyen ancak Windows’a ayrılmış ücretsiz (LE) bir sürümü de vardır.

Her iki sürüm de FTPS, TLS, SSL, SFTP, otomatik yeniden deneme/devam ettirme, sürükle ve bırak özelliğini destekler. Ayrıca birden fazla dosya aktarmanıza ve SSH anahtar çifti oluşturmanıza olanak tanır.

Forklift

Mac kullanıcıları için tasarlanmış birinci sınıf bir FTP istemcisi arayan bir mühendis misiniz? Forklift, birden çok sunucuya bağlanmanıza izin veren popüler bir seçenektir. Finder’da çok çalışanlar için Forklift benzer hissedecek ancak genişletilmiş işlevsellik sunuyor. Temel bir çift bölmeli arabirimle başlayın ve dosyaları taşımak için sürükle ve bırak özelliğini kullanın. Veya tek bir bölmeden daha gelişmiş bir yapılandırmaya kadar ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanıcı arayüzünü ayarlayın.

Forklift, dosyaların uzaktan düzenlenmesine izin verir ve birden fazla sekme ve klasör oluşturabilirsiniz. Hızlı görünümü seveceksiniz – herhangi bir dosyaya açmadan bakın. Forklift, dünya çapında müşteriler ve çalışanlarla çalışan birçok şirket için bir artı olan ek dillerin yanı sıra güvenli protokolleri de destekler.

Yorum Yap

Yorum Yap