1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. iOS’taki güncelleme uyarıları nasıl kapatılır?

iOS’taki güncelleme uyarıları nasıl kapatılır?

featured

iPad ve iPhone modelleri için yayınlanan yeni iOS güncellemelerini sürekli ertelemekten gına geldiyse, artık bu uyarı mesajlarını kalıcı bir şekilde devre dışı bırakmanın zamanı gelmiş demektir. Şirket politikası gereği ürettiği tüm modellerin en güncel iOS sürümünü kullanmasını isteyen Apple, müşterilerini bu yönde teşvik ederken bazen ipin ucunu kaçırabiliyor. En yeni iOS güncellemesini kurduktan sonra telefonunun yavaşlamasını istemeyen iPhone veya iPad kullanıcıları bu haberi okuyarak Jailbreak yapmaya gerek kalmadan güncellemeleri sonsuza dek durdurabilirler.

Eğer iOS cihazınız Jailbreak edilmişse Cydia uygulamasını açarak “mikoto” isimli tweak paketini kurmanız yeterli olacaktır. Ancak garanti dışı kalmasın diye Jailbreak yapmaktan kaçındıysanız, birazdan öğreneceğiniz yöntem de gayet iş görüyor.

iOS güncelleme uyarılarını kapatmak artık çok basit!

Adım 1: Sürekli olarak karşınıza çıkan iOS güncelleme hatırlatıcılarını kapatmak için öncelikle Safari tarayıcısını açın.

Adım 2: Safari uygulaması açıldıktan sonra adres çubuğuna şunu yazın: hikay.github.io/app/NOOTA.mobileconfig

Adım 3: Yukarıdaki adres ziyaret ettiğiniz takdirde yeni bir profil kurulumu yapmanız gerekecektir. Birkaç saniye süren bu işlemi “Yükle” butonlarına basarak tamamlayın. Ayrıca yüklediğiniz profilin güvenilir olmasına da dikkat edin.

Adım 4: Telefon veya tabletinizi yeniden başlatın.

Adım 5: Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemeleri bölümünü açarak yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Eğer herhangi bir güncelleme bulunamadıysa işlem sorunsuz tamamlanmış demektir! Artık sizi rahatsız edecek iOS güncelleme uyarılarını kapatmış oldunuz.

Yorum Yap

Yorum Yap