1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Kilitlenen Android telefonlar nasıl açılır?

Kilitlenen Android telefonlar nasıl açılır?

featured

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzu meraklı gözlerden korumak istiyorsanız, yapmanız gereken güvenli bir ekran kilidi kullanmak olacaktır. Halihazırda Android, tüm kullanıcılarına üç farklı ekran kilidi seçeneği sunuyor. Bunlar şöyle sıralanabilir:

  • PIN
  • Desen
  • Şifre

PIN sadece 4 rakamdan oluşur. Şifrede ise hem numaraları, hem de alfabe karakterlerini kullanabilirsiniz. Desen seçeneğinde de en az 4 farklı noktaya çizgi çekmeniz gerekiyor. Oluşturduğunuz bu deseni, şifre veya PIN’i unuttuğunuz takdirde ise işiniz gerçekten zor. Çünkü kilitlenen bir Android telefona tekrar erişim sağlamanın yolu ancak cihazı fabrika ayarlarına döndürmekten geçiyor.

Dolayısıyla önlem olarak şifrenizi hiçbir şekilde unutmamanız gerektiğini not düşelim. Ancak olur da şifrenizi unutursanız, Android akıllı telefonunuzu aşağıdaki adımları izleyerek fabrika ayarlarına geri döndürebilmeniz mümkündür.

Başka bir yolu yok mu?

Var! Ancak bu yöntem Android 4.4’ten sonra denenmediği için ne kadar sağlıklı çalıştığı henüz bilinmiyor. Yine de tüm verilerinizi kaybetmeden önce bu adımı denemenizde fayda olabilir.

Telefonunuzda kayıtlı e-posta adresinizle giriş yaptıktan sonra bu bağlantıyı takip ederek Android Cihaz Yöneticisi‘ni açın.

Kilitle seçeneğini işaretleyin ve telefonun ekran kilidinin yerine geçecek şifreyi yazın.

Daha sonra telefonunuzun ekranını açın ve şifre yazma kutucuğuna belirlemiş olduğunuz parolayı girin.

Hepsi bu kadar! Artık telefonunuzun kilidi açılmış olacaktır. Daha sonra Ayarlar > Güvenlik > Ekran kilidi bölümünden tanımlı olan ekran kilidini silebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap