1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. Klavyede Olmayan Semboller

Klavyede Olmayan Semboller

featured

Herhangi bir tarzda metin yazmak için Word’ü kullandığınızda, genelde klavyede kullanmak istediğimiz bazı sembol ve harf tuşlarının olmadığını görmekteyiz. Bazı klavyelerde, tuşların üzerinde özel semboller bulunmaktadır, ancak bütün klavyelerde geçerli değildir. Ayrıca sadece Word üzerinde değil güncel hayatımızda sıklıkla kullanılan Facebook, Instagram ve Twitter gibi pek çok sosyal medya platformlarında bu semboller kullanılmaktadır. Örneğin Instagram biyo bölümünde, bu semboller ile hareket katabilirsiniz.

Klavyede Bulunan Sembol ve Harfler

Cep telefonların özelliği nedeniyle farklı klavyeler kullanarak pek çok harf ve sembollere ulaşılabilmekteyiz. Fakat bilgisayarlar ve tablet için normal koşullarda bu pek mümkün değildir. Kullanabileceğiniz klavye seçenekleri Q ve F olmaktadır. Bu durumlarda harf olarak sadece Latin alfabesi kullanılmaktadır. Ayrıca bazı noktalama işaretleri ve matematiksel semboller bulmak da mümkündür. Gelişen teknoloji ile bazı uygulamalarda farklı harfler ve semboller kullanıldığını görmekteyiz. Fakat bilgisayarlar ve tablette geleneksel klavyelerde bu işaretleri bulmamız mümkün değildir.

Semboller

Bizlerde bu yazıda; klavyede olmayan simgeler, şekiller ve karakterleri bir araya topladık. Sizde bu sembolleri kopyalayıp yapıştırarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

İnsan Yüz Emojileri

😃 😄 😅 😆 😇 😈 😉 😊 😋 😠 😡 😢 😣 😤 😥 😨 😩 😪 😫 😭 ☺ ☹ ☻ 😁 😂 😰 😱 😲 😳 😵 😶 😷 😸 😹 😌 😍 😎 😭 😚 😂 😃 😄 😅 😆 😇 😏 😐 😒 😓 😔 😖 😘 😚 😜 😝 😞 😺 😻 😼 😽 😾 😿 🙀 🙅 🙆 🙇 🙈 🙉 🙊 😞 😤 😥 😨 😩 😪 😫 😈 😌 😍 😰 😎 😏 😐 😒 😓 😔 😖 😘 😉 😊 😋 😡 😢 😣 😜 😝 😰 😱 😳 😷 🙈🙉 🙊 🗿😸 😹 😺 😿 😻 😼 😽 😾

İçecek ve Yiyecek Emojileri

🍤 🍱 🍙 🍘 🍚 🍜 🍣 🍥 🍗 🍖 🍝 🍛

🍔 🍟 ☕ 🍵 🍶 🍺 🍻 🍸 🍴 🍹 🍷 🍕

🍞 🍩 🍮 🍪 🍫 🍬 🍭 🍯 🍦 🍨 🍧 🎂 🍰 🍲 🍢 🍡 🍳

 Kalp Emojileri

💚 ❤ 💔 💗 💌 💋 👫 👪 👬 👭 👤 👥 💍 💎 💛 💙 💜 💬 👣 💭 💝 💏 💑 💟 💓 💕 💖 💞 💘

Hava Durumu Emojileri

🌍 🌎 🌏 🌑 🌓 🌔 🌛 🌙 🌋 ⚡ ☔ ❄ ⛄ 🌀 🌁 🌈 🌊 🌌 🌠 ⭐ ☀ ⛅ ☁

Yorum Yap

Yorum Yap