WordPress
Başlangıç 80 kez görüntülendi. 0

WordPress Nedir?

Birçoğunuzun aklında soru işareti olarak bulunan bu program aslında çok kolay bir programdır. Bu programın ismi ’tir. Eğer bir internet sitesi hazırlamak istiyorsanız sayesinde yeni bir internet sitesinin kurucusu olabilirsiniz. açık kaynak kodlarından oluşmakta olan bir sistemdir ve bu sistem Matt Mullenweg tarafından 2003 yılından itibaren kurulmuş ve kullanılmaya başlanmıştır.

WordPress-Nedir WordPress Nedir?

Matt Mullenweg bu siteyi kurmaya başladığında daha henüz 19 yaşındaydı. Son derece mükemmel temalara sahip olan bu uygulamanın kodlarını internet üzerinden sürekli değiştirebilirsiniz ve yeniden adlandırabilirsiniz. WordPress’te ücretsiz olarak içerikleri yönetebilirsiniz. Veri tabanları kurarak kullanabilirsiniz. Yönetim olarak kendiniz de yapabilirsiniz ancak dilerseniz bir başkasına da yaptırabilirsiniz. Kullanım olarak çok kolaydır. Yazılardan ziyade içerisinde görseller barındırdığı için son derece kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. WordPress kullanabilmek için sizin iyi bir şekilde bilgisayar kullanımınıza gerek yoktur. WordPress sayesinde birçok site yapılabilmektedir. Bunlardan birkaç örnek verirsek e-ticaret sitesini verebiliriz. E-ticaret siteleri internet üzerinden alışveriş yapmanızı sağlayan sitelerdir. National Geographıc magazin sayfasında da WordPress kullanmaktadır.  Bu kurumsal şirketlerin de sitelerini yapabilirsiniz. Kendinize de ait bir site oluşturabilirsiniz.

Eskiden bir blog site olarak görev yapıyordu ancak şimdi blog site olmaktan çıkmıştır. Yani blog siteden çıktıktan sonra Wodpress sayesinde tüm web siteleri kullanılmaktadır. İstediğiniz her şeyi WordPress sayesinde yapabilirsiniz. Hangi sanat dalıyla uğraşıyorsunuz WordPress ile sitenizde kendi tanıtımlarınızı yapabilirsiniz. Güzel bir resim yapıyorsanız resimleriniz sitenizde paylaşabilirsiniz. Yâda profesyonel resim çekme özelliğine sahipseniz resimlerinizi de sitenizde paylaşabilirsiniz. Menülerdeki temalar sabittir. En çok kullanılmakta olan bu blok sistem ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Bu blok sistemi nasıl temin edebilirim gibi aklınızda sorular olabilir. WordPress’i temin etmek son derece kolaydır. WordPress.org sitesine girerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Temalar Wodpress’in çok fazla gelişmiş olan yönetim panelinden kullanılabilir. Kendi temalarınızı yazabilirsiniz. Kurulum olarak ise üye olaraktan kurulum gerçekleştirebilirsiniz. WordPress sayesinde İçeriklerinizi güncelleyebilir ve yeni içerik ekleyebilirsiniz. İçeriğinize de resim ve video ekleyebilirsiniz. Şunu da belirtmek isteriz ki WordPress son derece güvenli bir uygulamadır. Günümüzde 4.8.2 versiyonuna ulaşmış bir sürümdür.  Programın en güzel yanı ise Google tarafından son derece tutulması olmaktadır. Eklenilen yazılan çok hızlı bir şekilde hedef kitleye iletilmektedir. Sizde WordPress kullanıcısı olabilir ve kendi sitenizi oluşturabilirsiniz. Kendi siteniz üzerinden de belirli bir ücret kazanmış olursunuz. Böylelikle kendinize belirli bir kitle kazanmış olursunuz.

Bir Cevap Yazın