1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Yavaş iPhone Telefonları Hızlandırma Yöntemleri

Yavaş iPhone Telefonları Hızlandırma Yöntemleri

featured

iOS 10.1 veya iOS 10.2 güncellemesini alan iPhone’unuzun eskiye nazaran daha yavaş çalışmasından şikayetçiyseniz, sizin için bir araya getirdiğimiz hızlandırma yöntemlerine mutlaka göz atın. iOS işletim sistemini kullanan tüm iPhone, iPad ve iPod modellerinde aşağıda yer alan taktikleri kullanarak sistemi daha da hızlandırabilmeniz mümkün.

İşte hem hızlı, hem de basit bir şekilde cihazlarınızı hızlandırmak için alabileceğiniz önlemler:

Telefonu kapatın!

Kaç gündür iPhone’unuzu açık bir şekilde kullanıyorsunuz? 1 hafta veya 1 ay mı? Bu kadar uzun süreli kullanımlarda CPU çok yorulacağı için telefonun yavaşlaması işten bile değildir. Bu yüzden cihazı kapatıp yeniden açarak rahat bir nefes almasını sağlayabilirsiniz. Yeniden açtığınızda bariz bir hızlanma fark edebilirsiniz.

Tüm uygulamalarınız güncel olsun

Yeni iOS 10 işletim sistemiyle uyumlu olmayan bazı uygulamalar telefonun yavaşlamasına yol açabilir. Bunu önlemenin yolu, tüm uygulamaları düzenli olarak güncel hale getirmekten geçer. App Store mağazasını açarak tüm güncellemeleri kontrol edin ve uygulamaları en yeni sürümlere yükseltin.

Dahili hafızada yer açın

Çok fazla belge, fotoğraf ve videoyu cihazınızda tutmak bir süre sonra dahili hafızanın dolmasını tetikleyebilir. Bu gibi durumlarda RAM’e de yeteri kadar alan kalmayacağı için cihazınız yavaşlayabilir. OneDrive, Google Drive gibi bulut depolama sistemlerine tüm verilerinizi yedekleyerek her daim 1-2 GB boş alan tutmaya özen gösterin. Böylece çok daha akıcı, hızlı bir iPhone’a siz de sahip olabilirsiniz!

Yorum Yap

Yorum Yap