İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Webmaster
  3. Yeni Webmasterların En Çok Sorduğu Adsense Soruları

Yeni Webmasterların En Çok Sorduğu Adsense Soruları

Adsense’de Merak Edilenler

Adsense internetten para kazanmanın en iyi yollarından birisidir. Fakat bunun hakkında çoğu kullanıcı bilgi yetersizliği yaşıyor ve sıkıntı çekiyor. Biz de bu yazımızda adsense hakkında bilinmesi gereken birkaç şeyden bahsedeceğiz. Öncelikle adsense bir internet sitesi açıp daha sonra o sitede reklam yayınlayarak para kazanma anlamına geliyor. Bunun için çoğu site sahibi Google tarafından desteklenen Google AdSense kullanıyor. Bu Google ürünü sayesinde artık kullanıcılar müşteri peşinde koşmak zorunda kalmıyorlar. Google sizin yerinize reklam verenleri buluyor ve zamanında da size ödemeyi iletiyor. Bu bakımdan bizim işimizi oldukça kolay bir hale getirdiği söylenebilir.

Adsense

AdSense Reklamları WordPress Siteye Nasıl Eklenir?

Öncelikle bu işlemi gerçekleştirebilmek için Google a bir AdSense başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Daha sonra onlar sizin sitenizi inceledikten sonra kabul edilirsiniz. Daha sonra Google AdSense reklam kodlarına ihtiyacınız olacak. Bu kodları sitenizde reklamın görünmesi gereken yere yapıştırarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Adsense Reklamlarına Hangi Sayfalarda Tıklandığını Görmek

Eğer kendi sitenize yerleştirdiğiniz reklamların ne kadar tıklandığı, ne kadar görüntülendiği gibi istatistikleri görmek istiyorsanız öncelikle Adsense hesabınızın da bağlı olduğu Google analytics hesabına giriş yapın. Buradaki menüden Adsense bağlantısı butonunu kullanarak yeni adsense bağlantısı oluşturun. Daha sonra işleminiz tamamlanmış olacak fakat istatistikleri görebilmek için en az 24 saat beklemeniz gerekiyor.

Bir Sayfaya En Fazla Kaç Adsense Reklam Alabilirim?

Herkes daha fazla para kazanmak için daha fazla reklam alma yoluna gitmek ister. Bu sayede daha çok reklama daha çok görüntülenme ve tık alarak kazançlarını arttırmak ister. Aslında bu konu için genel bir sayı söz konusu değildir. Yani Google bize bir limit reklam sayısı vermiyor. Bunun yerine yapılan açıklamada alacağınız reklamların kesinlikle kendi içeriğinizden fazla olmaması gerektiğini söylüyorlar. Yani bu konuda sizi sınırlayan tek şey kendi içerik miktarınız.

Kendi Adsense Reklamlarıma Tıklayabilir Miyim?

Kendi sitenize yerleştirdiğiniz reklamlar tıklandıkça para kazanırsınız. Fakat kendi koyduğunuz reklamlara kendiniz tıklamanız Google AdSense politikalarını ihlal eder. Böyle bir durumda bunun yasak olduğunu söyleyebiliriz. Eğer olur da yanlışlıkla tıklama yaparsanız her hangi bir yaptırım altında kalmazsınız. Bu geçersiz tıklama kabul edilir ve o tık için para kazanamazsınız. Ayrıca ısrarla ve kötü niyetle tıklamaya devam ederseniz hesabınız ya bir süre askıya alınır ya da süresiz olarak kapatılır. AdSense bu konuda bütün önlemleri almış durumda. IP değiştirerek tıklama, yanlışlıkla tıklama ve ya bunlar için kullanılan uygulamaların tamamını tespit edebiliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap