İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Webmaster
  3. Blog Açmak İsteyenler İçin Blog Fikirleri

Blog Açmak İsteyenler İçin Blog Fikirleri

featured

Blog açmak demek internet dünyasında bir iz bırakmak demektir. Sizde blog açmak istiyorsunuz fakat hangi alanda açacağınıza karar veremiyor musunuz? Blog fikirleri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızda sizlere en iyi blog fikirlerini vereceğiz.

Kazançlı ve Farklı Blog Fikirleri

Liste blogu: özellikle son yıllarda bu tarz blogların ön plana çıktığını görebiliyoruz. Sizinde blog açma gibi bir fikriniz varsa artan içerikler üzerine bir blog kurabilirsiniz. En çok izlenen 10 film gibi başlıklar kullanabilirsiniz.

Nasıl Yapılır? Blogu: Son zamanlarda artış gösteren bloglardan birisi de “nasıl yapılır?” bloglarıdır. Bir şeyin nasıl yapıldığının anlatıldığı bu tarz bloglardan siz de yapabilirsiniz.

Gezi blogları: Popüler bloglar arasında gezi blogları da yer almaktadır. İnternette gezinirken harika fotoğraflara sahip olan bu bloglarla içimizi ısıtıyoruz. Bu blogları iyi bir şekilde açarsanız kısa süre içerisinde bütün ülkede tanınan siteler arasında olabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Blogu: Açacağınız blogu kişisel gelişim alanında insanları harekete geçirecek ve farklı bilgiler verecek şekilde donatabilirsiniz. İnsanların büyük bir bölümü sıkıntılarını internette araştırma yaparak gidermektedir. Bu yüzden kişisel gelişim blogları çok fazla ilgi görmektedir.

İnceleme Blogu: Kitap inceleme blogu, film inceleme blogu, ürün inceleme blogları gibi farklı incelemeler yapan bloglardan bir tanesini de siz açabilirsiniz. Özellikle yeni çıkan filmlerin incelenmesi bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Spor – Fitness Blogu: Blog fikirleri arasında popüler olan bloglardan birisi de spor – fitness bloglarıdır. Özellikle iş yoğunlukları ve günlük meşguliyetten dolayı insanlar spor yapmaya pek vakit ayıramıyor. Siz blogunuzda kısa sürede yapılan pratik spor aktivitelerine yer vererek insanları bu alana çekebilirsiniz.

İş Fikirleri Blogu: Ülkemizde en popüler olan ve ziyaretçiyi kendine çeken bloglar arasında ek iş blogları yer almaktadır. İnsanlar geçimlerini sağlamak amacıyla sık sık yeni iş fikirlerini araştırmaktadır.

Yabancı Dil Öğrenme Blogu: Eğer yabancı dil öğretmeniyseniz veya herhangi bir dili uzmanlık seviyesinde konuşabiliyorsanız mutlaka bir yabancı dil blogu kurmalısınız. Ülkemizde en fazla Rusça, Çince, Fransızca, Almanca gibi diller ilgi çekmektedir.

Kadın – Güzellik Blogu: Bu blog türü insanlığın sonuna kadar devam etme ihtimali olan blog türlerinden birisidir. Kadınlara yönelik olan konularda, güzellikle önerileri, bakım gibi farklı tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Eğer gerçekten emek verirseniz blogunuz güzel yerlere gelecektir.

Sağlık – Beslenme Blogu: Eğer sağlık ve beslenme konusunda uzman seviyesinde bir bilgi birikiminiz varsa pek durmanızı tavsiye etmem. Çünkü bu konular blog fikirleri arasında en etkileyici olan konular arasında yer almaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap