İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Wordpress Eklentileri
  3. All in One Seo Pack İle Etkili Seo

All in One Seo Pack İle Etkili Seo

featured

CMS yani İçerik Yönetim Sistemleri kategorisinde, son zamanlarda en çok öne çıkan sistem olan Wordpress’i, tercih sebebi yapan etkenlerden biriside, seo uyumlu bir sistem olmasıdır. Ancak, wordpress seo ayarlarını geliştirmek ve siteminizin seo gücünü dolayısıyla arama motoru dostluğunu güçlendirmek için bir takım eklentiler kurmamız gerekmektedir. Bu eklentilerin ne olduğuna, kurulum ve ayarlarının nasıl yapılacağına dair tüm konular, seo kategorimizde mevcuttur. Bu yazıda, bu eklentilerden birisi ve de en önemlisi olan “All in One Seo Pack” adlı eklentiyi ele alacağım.

Seo nedir?, Neden seo çalışması yapılmalıdır? gibi sorulara artık girmeyeceğim. Seonun önem ve gücünü, webmaster dünyasının yanından geçenler bile bilmektedir. Seo konusunda, wp sistemi için geliştirilmiş pek çok eklenti vardır. Bunların kimisi ücretli, kimisi ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. “All in One Seo Pack” ücretsiz eklentiler arasında en çok kullanılan, kullanımı en basit ve en etkili olan eklentidir. Ücretsiz olması onu yetersiz mi yapıyor? Elbette hayır. Pek çok ücretli  seo eklentisinin işlevlerini yerine getirebilen bir eklentidir. Gelelim eklentinin kurulum ve kullanımına;

 

All in One Seo Pack Kurulumu

Wordpress Eklenti Kurulumu başlıklı yazımda, eklenti nasıl kurulur? sorusuna detaylı cevap verdim. Bu yazımda bahsettiğim yöntemlerden birisini seçerek, eklenti kurulumunu yapabilirsiniz.

 

All in One Seo Pack Ayarları

Eklentimizi kurduk ve etkinleştirdik. Şimdi geldi eklenti ayarlarını yapmaya. Admin panelden > Ayarlar> All in One Seo  sekmesine tıkladığımız zaman karşımızda böyle bir ayar sayfası çıkacaktır. Resimde, her bir ayar sekmesi için ayrıntılı açıklama örnekler ile yapılmıştır.

 

 

Eklenti ayarlarımızı yaptık. Şimdi geldi yazı yazarken bu eklentinin kullanımına.  Yazılar>Yeni Ekle diyelim. Yeni yazı taslağımızı oluşturduğumuz sayfanın altına resimdeki gibi bir bölüm açılacaktır. Bu bölüm ile ilgili yine ayrıntılı bilgi resim üzerinde mevcuttur:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sitemizin seosunu daha güçlü hale getirmemiz, onu arama motorlarına daha iyi anlatmamız ve arama motorlarında daha iyi yere getirmemiz açısından bu eklentinin kullanılması ve de  doğru kullanılması önemlidir.

Umarım faydası olmuştur.

İyi bloglamalar.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (28)

  1. 5 sene önce

    detaylı anlatım için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir