İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Webmaster
  3. En iyi ücretsiz sosyal ağ scriptleri

En iyi ücretsiz sosyal ağ scriptleri

featured

Facebook ve Twitter gibi popüler sosyal medya ağları, günümüzde hemen her internet kullanıcısı tarafından düzenli olarak ziyaret ediliyor. Eğer siz de daha küçük çaplı bir şekilde kendi sosyal ağ sitenizi hayata geçirmeyi hedefliyorsanız, var olan ücretsiz scriptlere göz atmak isteyebilirsiniz. Alan adı ve hosting dışında hiçbir ücret ödemeden indirebileceğiniz bu hazır yazılımlar sayesinde yeni bir sosyal medya sitesini kolayca açabilmeniz mümkündür. İşte sizin için derlediğimiz açık kaynak ve ücretsiz sosyal ağ scriptleri:

  • Dolphin

Açık kaynak olan Dolphin yazılımı, kendi sosyal ağınızı veya arkadaşlık sitenizi kurmanızı sağlar. Yazılımda kullanılan tüm kodlar şifrelenmemiş halde teslim edildiği için kendi eklenti ve uygulamalarınızı geliştirebilmeniz de mümkündür. Flash oyun, video ve fotoğraf galerileriyle de uyumlu çalışan bu yazılımı mutlaka denemenizde fayda var.

  • PHP Fox

14 günlüğüne ücretsiz deneyebileceğiniz PHP Fox, en popüler sosyal ağ yazılımlarından birisi. Ancak hiçbir şekilde kodlama bilgisine sahip olmadan kendi ağınızı oluşturabilmenizi sağlıyor. Özel eklenti ve tema desteği de bir diğer avantajı. Kısa bir süre test ettikten sonra cüz’i bir ücret karşılığında yazılımı satın alabilirsiniz.

  • Elgg

Okullar, işletmeler, üniversiteler ve dernekler için gayet ideal bir sosyal medya ağı oluşturabileceğiniz Elgg yazılımı bünyesinde aradığınız birçok uygulama ve eklenti hazır bulunuyor. Açık kaynak olması ve sürekli olarak geliştirilmesi gibi avantajları sayesinde ödül de kazanan Elgg, sizin de aradığınız çözüm olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Çok yararlı bir konuda yazı paylaşmıssınız teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir