Sponsor 196 kez görüntülendi. 0

Google Reklamları Ne İşe Yarar?

Peakment Digital, reklamları ‘nın kobiler için artık olmazsa olmaz bir yatırım aracı olduğunu savunuyor. Birçok kişi interneti yoğun bir biçimde kullanıyor. Evlerde, iş yerlerinde, ofislerde kısacası günümüzün tamamını geçirdiğimiz her yerde internetten faydalanıyoruz. İnternet kullanıcılarının en çok şikayet ettikleri konuların başında, sürekli karşılaşılan internet reklamları geliyor. Özellikle Google arama motorunu kullanan insanlar bu durumdan çok daha fazla şikayetçi oluyor. Bu reklamların gösterilme amacı nedir?

Google sistemi ile yayınlanan reklamlar üç farklı biçimde gösterilir; Daha detaylı bilgi için http://peakment.com/google-reklam/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

1) Metin halinde verilen reklamlar:

Sadece kampanyalar ve yazı şeklinde oluşturulan reklam türüdür. Aynı zamanda en yoğun kullanılan ve en sık rastlanan reklam türüdür.

2) Resim olarak verilen reklamlar:

Sistemde yayınlanacak olan reklamların resimlerle anlatıldığı türdür. Metin reklamlarından sonra en çok tercih edilen reklam türüdür.

3) Videolu reklamlar:

Diğer reklam türleri kadar sık gösterilmese de, kampanyaların videolu tanıtımlarını yapmak amacıyla kullanılan ve tercih edilen reklam türüdür.

Google Adwords Reklamlarının Diğer Faydaları

Çoğu zaman şikayet ettiğimiz google reklamları nın diğer faydaları da şu şekildedir;

1) Google Adwords diğer insanlara ulaşmanıza ve büyümenize katkı sağlar.

2) Sunmuş olduğunuz ürün veya hizmetler, diğer insanlar tarafından sunulmuş olur.

3) Görüntülenen reklamlar sayesinde çok daha fazla insana ulaşabilir ve insanların sizin hakkınızda daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

4) Reklamlarınızı istediğiniz biçimde kendiniz oluşturabilirsiniz.

5) Vermiş olduğunuz reklamların düzenli olarak raporlarını alarak, şirketinizin durumunu takip edebilirsiniz

6) Sistemi anlamaya başladığınızda, kazançlarınız da büyük ölçüde artış gösterir.

7) Gereksiz maliyetlerden ve zaman kaybından kurtulursunuz.

8) Reklamlarınızın görülmesini istediğiniz yeri seçerek, size ulaşmak isteyen kesime hitap etmiş olursunuz.

9) Reklam alanında görülmesini istediğiniz reklamları belirleyerek, reklam çalışmalarınıza yön verebilirsiniz.

Google Adwords Reklamları Nedir, Ne İşe Yarar?

Hem ülkemizde, hem de dünya üzerinde, internette en çok kullanılan arama motorlarının başında Google geliyor. Çok geniş bir bilgi içeriğine sahip olmakla birlikte, deyim yerindeyse bazı durumlarda insanları bıktıran bir özelliği de almış olduğu reklamlar. Peakment digital ile internet reklamlarına başlayabilirsiniz. Google Adwords Reklamları; Google arama motorunda yapılan aramalar sırasında, aranan anahtar kelimeye en yakın reklamların gelmesini sağlayan bir sistemdir.

Bir Cevap Yazın