1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. En iyi Yedekleme Araçları

En iyi Yedekleme Araçları

featured

Belge, fotoğraf ve resimleri yedeklemek çok önemli. Ancak pek çoğumuzun bunu düzenli, olarak yaptığımızı söylemek zor. İşte en iyi ücretsiz yedekleme araçları.

SYNCBACKFREE ARAÇ ÇEŞİTLİLİĞİ İLE ÖNE ÇIKIYOR

Çoğu ücretsiz yedekleme yazılımı, dosya ve klasörleri belirlediği bir klasörde saklarken, SyncBackFree senkronize çalışan bir yazılım. Şöyle ki klasörlerin herhangi birinde meydana gelen değişiklik(yedek ya da asıl) diğerine de yansıyor. SyncBackFree yazılımını diğer yedekleme yazılımlarına göre üstün kılan kullandığı araçlardaki çeşitlilik. SyncBackFree ücretsiz sürümünde zamanlama özelliği olan bunu -Windows görev zamanlayıcısını kullanarak gerçekleştiriyor- tek araç. Yedekleme aracı Windows açıldığında otomatik olarak başlamıyor. Aracı başlatmak için ayarlardan Windows ile başla seçeneğini işaretleyerek başlatmalısınız. SyncBackFree, ilk başlarda karışık gibi görünse de kullanışlı arayüzü ile adım adım ayarlanabiliyor.

ARAYÜZÜ BASİT BİR YEDEKLEME ARACI: EASEUS TODO BACKUP FREE

EaseUS TODO Backup Free, SyncBackFree yedekleme aracından daha derli toplu ve basit bir arayüze sahip. Todo Backup yedekleme aracı, SyncBackFree gibi farklı özelliklere sahip olmasa da tüm diski ya da disk bölümlerini yedekleyebilir. Bilgisayarın çökme ihtimaline karşı tüm sistemi ve standart dosya/klasör yedeklemesi yapmanıza imkân tanıyor. Yapılan işlemler basit adımlara ayrılmış ve bunlar gösterilmiş. Akıllı yedekleme aracın bir diğer dikkat çeken özelliği. Aracı senkronize etme sadece ücretli sürümde mümkün. Arayüzünün akıcı ve basit olması yazılımı ön plana çıkarsa fazla değil.

KULLANIMI KOLAY BİR YEDEKLEME ARACI: İPERİUS BACKUP FREE

İperius Backup Free yedekleme aracı, Windows ile birlikte çalışabiliyor. Ancak onu kendiniz ayarlıyorsunuz. Yazılım ile tam ya da kısmi yedekleme yapılabiliyor. Online yedekleme seçenekleri var ama bunun için ücretli sürümleri kullanmanız gerekiyor. Standart yedeklemelerin yanında kısmi yedekleme yapabilmesi yazılımın öne çıkan özelliklerinden.

Yorum Yap

Yorum Yap