1. Ana Sayfa
  2. Wordpress
  3. En Popüler WordPress Yorum Eklentileri

En Popüler WordPress Yorum Eklentileri

featured

WordPress ara yüzüne sahip olan sitelerinizde WordPress yorum eklentileri sayesinde okuyucularınıza yorum yaptırabilir veya yorumlara abone olma imkanı sunabilirsiniz.

WordPress’in sahip olduğu yorum eklentisi genellikle hem görsel olarak hem de fonksiyonel olarak kullanıcılara yetersiz gelmektedir. Özellikle sosyal medya ile giriş imkanı sosyal medyanın her geçen gün daha popüler olduğu dünyamızda çok önemli hale geldi. Bunun için WordPress yorum eklentileri kullanabilirsiniz. Yazımızda sizlere WordPress yorum eklentileri hakkında bilgi vereceğiz.

JetPack – Ücretsiz

JetPack eklentisi sadece yorum sistemi için değil aynı zamanda içerisinde yer alan yararlı araçlara da dikkat çekiyor. Türkçe bir eklenti olan JetPack bir milyondan fazla indirilme sayısına sahiptir. Facebook, Twitter ve Wordpress.com gibi sosyal medya hesaplarınızla kullanabilirsiniz.

Facebook Yorum Sistemi – Ücretsiz

Facebook yorum sistemini beğeniyorsanız bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Eklenti kişiselleştirme özelliğine de sahiptir. Bu zamana kadar 100 binden fazla indirmeye sahip olan eklenti, bütün tarayıcılarla uyumlu değil. Aynı zamanda bazı sitelerde yavaşlamaya da sebep olabiliyor. Bunu baz alarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Disqus – Ücretsiz

Disqus yorum eklentisine çok nadir güncelleme yapılıyor. Bu yüzden bazı sorunlar çıkardığı gözükse de 200 binden fazla indirilme sayısına sahip olmasıyla oldukça popüler bir eklentidir.

WpDiscuz – Ücretli veya Ücretsiz

WpDiscuz yorum eklentisi ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki versiyona sahiptir. Bu eklentiyi Disqua ve JetPack’in bir alternatifi olarak görebiliriz. Eklenti de yorumlarda Ajax desteği bulunuyor. Eğer bu yorum eklentisinde yer alan özel eklentileri de kullanmak isterseniz 25 Dolar ödemeniz gerekir.

Subscribe To Comments Reloaded – Ücretsiz

Subscribe To Comments Reloaded eklentisi kullanıcılarına e-mail ile yorum yapabilme imkanı sunmaktadır. Sitenizin ziyaretçileri istedikleri konulara abone olabilir veya aboneliklerini iptal edebilir. Ek olarak spam yorum raporlama ve engelleme özelliği sunmaktadır.

CommentLuv – Ücretli veya Ücretsiz

CommentLuv eklentisi en popüler yorum sistemlerinden birisidir. Eklentide yorum yapan kişilerin siteleri varsa sitelerinin son yazısında yorumlarını gösterir ve bir bakıma backlink aracı imkanı tanır. 4. Yıldıza sahip olan eklenti 30 binden fazla kullanıcıya sahiptir. Eğer 67 Dolar öderseniz bazı Premium özellikler de kazanırsınız.

Decent Comments – Ücretsiz

Decent Comments eklenti, yorum yapan kişinin avatarı ve yorumlarının kısa özetiyle beraber Widget şeklinde sizin seçtiğiniz yazıya veya kategoriye ait son yorumlarda gösterilmektedir.

WordPress SEO Comments – Ücretsiz

WordPress SEO Comments eklentisi WordPress’in varolan yorum sistemini SEO ile uyumlu hale getiren bir eklentidir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 3 sene önce

    Güzel bir rehber olmuş, teşekkürler…

  2. güzel site ellerine sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir